banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

Isztambulban tartják a következő orosz–amerikai tárgyalást csütörtökön

A következő orosz–amerikai tárgyalásokat április 10-én, csütörtökön tartják meg Isztambulban, Moszkva a külügyminisztérium révén képviselteti magát – közölte kedden Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságírókkal.

Peszkov hangsúlyozta, hogy Moszkva és Washington nagy erőfeszítéseket tesz a kapcsolatok normalizálása érdekében. Az Egyesült Államokkal folytatandó fegyverzetellenőrzési tárgyalások lehetőségével kapcsolatban megjegyezte, hogy ezek során nem lehet elvonatkoztatni más országok nukleáris arzenáljától. „Megvitatni mindent csak összességében tudunk” – fogalmazott.Az orosz külügyminiszter normalizálódó kapcsolatokról beszélt | Fotó: Agerpres/EPA

Mint mondta, nagyon nehéz elképzelni a START-4-ről szóló tárgyalásoknak még a tényét is, ehhez ugyanis „a kétoldalú kapcsolatok, a kölcsönös bizalom bizonyos szintjére” lenne szükség. Peszkov a kétoldalú viszonynak okozott „rettenetes károkért” az előző amerikai elnök, Joe Biden kormányzatát tette felelőssé.

A szóvivő az orosz védelmi minisztérium hatáskörébe utalta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentésének kommentálását, miszerint ukrán erők vannak jelen az oroszországi Belgorod megyében.

Kitért az arra vonatkozó tokiói bejelentésre is, miszerint Japán békeszerződést kötne Oroszországgal. Peszkov rámutatott, hogy a japán fél, miközben ilyen óhajának ad hangot, a gyakorlatban „minden barátságtalan és ellenséges lépéshez” csatlakozott Oroszországgal szemben.

„Természetesen ilyen körülmények között aligha beszélhetünk bármilyen tárgyalások lehetőségéről” – hangoztatta.

Az MTI beszámolója szerint Peszkov üdvözölte az Egyesült Államok és Irán Ománban tervezett kapcsolatfelvételét. Úgy fogalmazott, hogy ez a lépés hozzájárul az iráni nukleáris kérdés körüli feszültség csökkentéséhez. Emlékeztetett rá, hogy Moszkva többször is az ügy politikai és diplomáciai intézkedésekkel történő megoldását javasolta.

A lettországi szovjet háborús emlékművek tömeges lerombolására vonatkozó tervekre reagálva kijelentette: „Ilyen tiszteletlenséget tanúsítani és így viszonyulni azok emlékezetéhez, akik megmentettek téged a fasizmustól, valószínűleg az ország szégyene, és keserű a sorsa annak a népnek, amely a saját történelme ellen harcol”.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?