Immár hivatalosan is elnökjelölt Donald Trump – minden amerikai elnöke akar lenni
Hivatalosan is elfogadta a republikánus párt elnökjelöltségét Donald Trump. A korábbi amerikai elnök az ellene megkísérelt merénylet után első alkalommal tartott beszédet a jobboldali párt jelölő-nagygyűlésének utolsó napján.
„Bőrszíntől és vallástól függetlenül minden állampolgárunk számára elhozzuk a biztonság, a gazdaság és a szabadság új korszakát. A társadalmunkat megosztó zavart fel kell számolnunk, méghozzá minél hamarabb. Amerikaikként összeköt minket egy közös hit és egy közös sors: együtt emelkedünk fel, vagy szétesünk. Azért indulok, hogy egész Amerika elnöke legyek: nem csak az ország felét akarom képviselni, az ugyanis nem győzelem, ha valaki csak a nép feléért nyer. Ezért ma hittel és elkötelezettséggel büszkén elfogadom a republikánus párt elnökjelöltségét”– fogalmazott beszédében Donald Trump.
A volt elnök a Republikánus Párt jelölőgyűlésének zárónapján szólalt fel, elfogadva a párt küldöttjeinek már hétfőn megszavazott felkérését arra, hogy ismét ő legyen a republikánusok elnökjelöltje. Bár ez a gyakorlatban már eldőlt, a protokoll szerint a volt elnök csak ezzel vált hivatalosan is elnökjelötté.
Ismertette politikai programjának fő elemeit, és a 2024-es választást a legfontosabbnak nevezte az ország történetében, számol be az MTI.
Megfogalmazása szerint az infláció összeroppantja az embereket, az illegális bevándorlás változatlanul zajlik, és válság van Európában, valamint a Közel-Keleten.
A tervezett gazdasági intézkedések között említette a kamatok csökkentését, valamint a belföldi energiaforrások fokozott kitermelését az energiaárak leszorítása érdekében. Adócsökkentést ígért, közte a vendéglátóiparban dolgozók borravalóját terhelő adó megszüntetését.
A republikánusok elnökjelöltje az illegális migráció elleni fellépés érdekében ismét a határok lezárását helyezte kilátásba, valamint a határfal építésének befejezését. Megjegyezte, hogy az Egyesült Államok számára szükséges bevándorlás csak legális lehet.
Megismételte az ukrajnai háború lezárására, a közel-keleti konfliktus megoldására vonatkozó ígéretét, és a kemény fellépést Iránnal szemben, valamint szigorú gazdasági intézkedéseket Kína visszaszorítására.
Donald Trump egyetlen alkalommal említette politikai ellenfele, Joe Biden nevét, akiről azt mondta, hogy a jelenlegi elnök elképzelhetetlen károkat okozott az ország számára.
A volt elnök részletesen beszámolt arról, hogy miként élte meg az ellene elkövetett merényletet, és ahogy mondta, először és utoljára beszél róla, mert fájdalmas felidézni.
Megemlékezett a lövöldözésben meghalt Corey Comperatore egykori tűzoltóról, akinek bevetési öltözéke ott volt a színpadon. Beszámolt arról, hogy a támadás során megsebesült két további ember már jól van.
Közölte, hogy öt nap alatt 6,3 millió dollárt sikerült összegyűjteni az áldozat és sebesültek családjainak javára, és beszámolt arról, hogy mindhárom érintett család tagjaival beszélt.
A Republikánus Párt elnökjelölő konvenciójának harmadik napján, szerdán, hivatalosan elfogadta az alelnök-jelöltségre vonatkozó felkérést J. D. Vance szenátor, akinek nevét hétfőn a közösségi médiában jelentette be Donald Trump.
Az Ohio állam iparvidékéről származó alelnökjelölt beszélt személyes indítékairól, amelyek a politika felé vitték.
J. D. Vance, aki jelenleg a szenátus legfiatalabb tagja, 2016-ban saját nehéz gyerekkorának élményei alapján írta meg sikerkönyvét, amiből 2020-ban filmet forgattak, és amelyet magyarul Vidéki ballada az amerikai álomról címen mutattak be.
Az elnökjelölő konvención felszólalt Donald Trump két fia, Donald Trump Jr. és Eric Trump, valamint szerdán legidősebb unokája, Kai Trump, aki saját kérésére szólalt meg azt követően, hogy nagyapjára rálőttek.
Mint megírtuk, a volt elnök Truth Social-oldalán közzétett nyilatkozatában a 39 éves James David (J.D.) Vance ohiói szenátort nevezte meg alelnökjelöltjének, aki Trump egyik legélesebb bírálójából egyik legelkötelezettebb védelmezőjévé lépett elő.
Donald Trump azt írta, hogy Vance a legalkalmasabb alelnökjelöltnek, s a választási kampány során egyebek között a csatatérállamoknak számító Pennsylvania, Michigan, Wisconsin, Ohio és Minnesota munkásainak, illetve farmereinek megnyerésére fog összpontosítani.
CSAK SAJÁT