ENSZ: Mentális támogatásra szorul a Gázai övezetben élő gyermekek többsége
A palesztinok lakta Gázai övezetben az Izrael és a Hamász palesztin szélsőséges szervezet között négy hónapja zajló fegyveres konfliktus során több mint 17 ezer gyereket elválasztottak a családjától, és többségük mentális egészségügyi támogatásra szorul, közölte az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
„A gyerekek tartós, rendkívül magas szintű szorongás és étvágytalanság tüneteit mutatják. Nem tudnak aludni, érzelmi kitöréseik vannak, vagy pánikba esnek, valahányszor bombatámadás éri a térséget” – mondta Jonathan Crickx, az UNICEF megszállt palesztin területekért felelős kommunikációs vezetője a Gyermekalap pénteki genfi közleménye szerint.A kommunikációs vezető szerint az UNICEF már a háború előtt úgy vélte, hogy az övezetben 500 ezer gyermeknek van szüksége mentális és pszichoszociális támogatásra.
„Mai becsléseink szerint szinte minden gyermeknek szüksége van erre a támogatásra, ez több mint egymillió gyermeket jelent” – idézi a kommunikációs vezetőt az MTI.
A szóvivő szerint a várost egyre több támadás éri. Külön aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a helyi kórházak közelében zajló heves harcok veszélyeztetik az egészségügyi személyzet, a sebesültek és betegek, valamint az ott menedéket kereső, belső menekültek biztonságát.
CSAK SAJÁT