Bécs szigorítaná migrációs politikáját
Karl Nehammer osztrák kancellár azt szeretné, hogy az Ausztriában menekültstátusszal rendelkező személyek rokonainak DNS-vizsgálatát végezzék el, hogy csökkentsék a bevándorlók beáramlását az országba.
Nehammer konzervatív politikus vasárnap bejelentette a genetikai vizsgálatok alkalmazásának növelését a családi kapcsolatok bizonyítására – jelentette a DPA, amelyet az Agerpres idéz. Az okmányszakértők és a biztonsági tisztviselők által végzett ellenőrzéseket is szigorítani fogják a családegyesítési eljárás részeként – mondta az osztrák kancellár. „Szigorú ellenőrzésekkel korlátozni fogjuk a családegyesítést” – hangoztatta, anélkül hogy pontosította volna, hogy eddig mennyi csalást fedeztek fel az ilyen eljárásokban. A már elismert státusszal rendelkező menekültek családegyesítését a koronavírus-járvány nehezítette, és Bécsben jelenleg az ilyen kérelmek számának nagymértékű növekedésével néznek szembe. Az osztrák belügyminisztérium az idei első negyedévben mintegy 6900 menedékkérelmet regisztrált. Ezek 45 százalékát olyan személyek nyújtották be, akik családegyesítési program keretében kaptak beutazási engedélyt. Egy évvel ezelőtt ez az arány 16 százalék volt.
Amúgy, heves vita alakult ki Ausztriában a migránsok szétosztásáról az egyes tartományok között. Több bécsi politikus is azt javasolta, hogy a bevándorlóknak három évet abban a tartományban kelljen élniük, ahol lefolytatták a menedékkérelmi eljárásukat. A tartományok szerint viszont integrációs problémák vannak, és inkább a családegyesítésnek kellene gátat szabni.
Az Osztrák Néppárt (ÖVP) felszólította a bécsi városvezetést, hogy hozzon intézkedéseket a bevándorlás ellen. Úgy fogalmaztak, hogy Bécs szociális mágnesként viselkedik a bevándorlók felé, csökkenteni kellene mindenképpen az alapellátás feletti juttatásokat, itt például a nagycsaládosoknak a szociális támogatására gondoltak – számolt be a magyar közmédia tudósítója az ausztriai Kismartonból.
CSAK SAJÁT