banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png

„Azonosíts be” Interpol hadművelet – 46 meggyilkolt nő beazonosítására kérnek segítséget (VIDEÓ)

Az Interpol közösségi felhívást intézett a lakossághoz, segítséget kér annak kiderítéséhez, hogy ki volt az a 46 meggyilkolt nő, akinek az ügyét nem sikerült megoldani.

A hadművelet második szakasza Hollandiában, Németországban, Belgiumban, Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban, Belgiumban, Franciaországban, Olaszországban és Németországban talált holttestek azonosításához keres támpontokat.

A rendőrség 46 olyan esetet próbál megoldani, ahol az áldozatok személyazonosságát nem sikerült kideríteni, és nincsenek a gyilkosokra utaló nyomok. 

Például egy pár piros cipő, két gyöngysor, és egy brit érme azon kevés nyomok közé tartozik, amelyek segíthetnek azonosítani egy több mint 40 évvel ezelőtt meggyilkolt tizenéves lányt, akit Nyugat-Franciaországban találtak meg. A lány halála egyike annak a 46 „kihűlt” ügynek, amelyet az európai rendőrség megpróbál megoldani annak a kampánynak a második szakaszában, amelynek célja az azonosítatlanul maradt meggyilkolt nők személyazonosságának kiderítése, írja a BBC.

Az Interpol tavalyi első nyilvános felhívása, amelyet a BBC tett közzé, segített azonosítani egy brit nőt közel 30 évvel a meggyilkolása után. „Szeretnénk azonosítani az elhunyt nőket, válaszokat adni a családoknak és igazságot szolgáltatni az áldozatoknak” – mondta kedden Jürgen Stock, az Interpol főtitkára, aki a kampányt koordinálja „Legyen az egy emlék, egy apró nyom vagy egy történet, a legapróbb részlet is segíthet az igazság kiderítésében” – tette hozzá.

 Az Interpol honlapján közzétették az egyes esetek részleteit, valamint az áldozatok fényképeit és arcrekonstrukciókat. Az áldozatok többsége feltehetően 15 és 30 év közötti.

Az első ilyen hadművelet tavaly zajlott, az Interpol nyilvánosságra hozta a „fekete értesítések” néven ismert listát, amelyen az azonosítatlan holttestekkel kapcsolatos információkat keresik. Az ilyen értesítéseket addig csak az Interpol rendőrségi hálózatán belül terjesztették. Dr. Susan Hitchin, az Interpol DNS-egységének koordinátora szerint a nyitott határok, a globális migráció és az emberkereskedelem miatt Európa-szerte egyre több ember tűnik el hazáján kívül. „Ezek a nők kettős igazságtalanságot szenvedtek el. Kétszeresen is áldozattá váltak: erőszakos cselekménnyel ölték meg őket, és halálukban megtagadták a nevüket” – mondta.

Egy másik eset, amelyben az Interpol reméli, hogy az emberek segíteni tudnak, egy olyan nőé, akinek a holttestét a hollandiai Wassenaarban találták meg körülbelül két évtizeddel ezelőtt. A törvényszéki elemzés megállapította, hogy a nő Kelet-Európában született, és élete utolsó öt évét Nyugat-Európában töltötte.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_1pp9VAgz_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png
banner_1EKDNy6B_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_VDHJPUiH_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?