Az orosz szeparatisták megszállták a donyecki katonai akadémiát

Negyven állig felfegyverzett orosz szeparatista szállta meg kedden a donyecki katonai akadémiát. A Kalasnyikovokkal és rakétavetőkkel felfegyverzett csapat vezetője elmondta, információjuk van arról, hogy a Kijev-barát Jobboldali Szektor tagjai innen akarnak támadást indítani ellenük.

"Ha provokálnak előbb a levegőbe lőjjetek, majd rájuk" - adta ki a parancsot a nevét elhallgató parancsnok a csapatszállító kocsiból kiugráló fegyvereseinek. Az oroszbarát csapatok minden autót és járókelőt átvizsgáltak. Ugyanakkor megengedték a katonai akadémia tanulóinak, hogy elhagyják az intézmény területét.

 

A "megszállás" közel egy órát tartott. Az oroszok elvonulása után a kadettok díszlépésben "foglalták vissza" iskolájukat.

Donyeck megyében vasárnap tartanak függetlenségi népszavazást. Az oroszbarát csapatok barrikádokat emeltek a főbb kormányzati épületek köré egy esetleges ukrán akciótól tartva.

banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kimaradt?