Épül a Brăila mellettihez hasonló Duna-híd Magyarországon
Magyarország legnagyobb hídépítési projektjeként tartják számon a kalocsai Duna-hidat, amelyet a tervek szerint jövő nyáron adhatnak át. A kivitelezés közel száz milliárd forintból valósul meg.
Július 6-án Brăila mellett felvatták az öt év alatt elkészült új Duna-hidat, amely csaknem kétkilométeres hosszával és 1120 méteres támaszközével az Európai Unió harmadik leghosszabb függőhídjává vált. Az építmény a Duna bal partján fekvő Galac és Brăila városokat köti össze Dobrudzsával.
Közben az ütemterv szerint halad Magyarország legnagyobb hídépítési projektje. A vg.hu portál által közöltt legutóbbi információik szerint a mederhíd szerelése mind a kalocsai, mind pedig a paksi hídágon több mint 50 százalékos készültségű, az utolsó mederhídzömöt pedig várhatóan 2023 végén emelik be.
Wunderlich István, a Duna Aszfalt projektvezetője a Magyar Építők portálnak a napokban elmondta: elkészültek a Duna vizét az új medrébe terelő kőgátak is az új Duna-híd felvízi és alvízi oldalán egyaránt. Az így létrejött terelőgátak lényege, hogy a megépülő híd számára kedvező irányba terelik a fősodort, csökkentve az új hídpillérek terhelését. A közel egy kilométeres két ártéri hídból és a közöttük épülő mederhídból álló építmény a legmagasabb pontját idén április végén érte el.
A beruházás a Duna Aszfalt kivitelezésében valósul meg 91,9 milliárd forintból. A híd, valamint a környező településekhez és az M6-oshoz kapcsoló 512-es és 5124-es út építkezését két alprojektben valósítja meg a magyar út- és hídépítő vállalat. A projekt előreláthatólag 2024 nyarán fejeződik be.
CSAK SAJÁT