Csökkent a munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban

A vártnál kissé erősebb mértékben csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma az Egyesült Államokban a múlt héten.

Az amerikai munkaügyi minisztérium csütörtökön közölte, hogy az augusztus 22-én zárult héten a szezonálisan kiigazított adatok szerint a segélykérelmek száma hatezerrel, az előző heti 277 ezerről 271 ezerre süllyedt. Ez a szám már a 25. egymást követő héten maradt 300 ezer alatt. Utoljára a február 28-án végződő hétről jelentettek 300 ezer feletti értéket, akkor 327 ezret.

Elemzők arra számítottak, hogy 274 ezerre csökken az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma a MarketWatch amerikai gazdasági hírportál beszámolója szerint.

A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag a múlt hét végére kereken ezerrel, 271 ezer 500-ról 272 ezer 500-ra nőtt. A mozgóátlag segít kiszűrni az ideiglenes, egyszeri hatásokat. Két hete tizenöt éves mélyponton állt a mozgóátlag: a 266 ezres értéknél utoljára 2000 április 15-én regisztráltak alacsonyabb szintet. A 300 ezer alatti értékeket a munkaerő-piaci helyzet robusztus erősödésének jeleként értelmezik az elemzők.

A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma 13 ezerrel, 2 millió 269 ezerre növekedett az augusztus 15-én zárult héten. A tartósan munkanélküli segélyt kérők számát mérő négyhetes mozgóátlag 250-nel, 2 millió 265 ezer 250-re csökkent. A munkaügyi minisztérium közleménye szerint semmilyen különleges hatás nem torzította az adatokat.

A következő hetekben nagy figyelemmel követik majd az elemzők és a befektetők az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők számának alakulását, mert abból világosan látszani fog, hogy a vállalatok bocsátanak-e el munkavállalókat az elmúlt egy hét rendkívül erős tőzsdepiaci kilengéseinek és a globális gazdasági kavarodásainak következményeként. Az e havi adatok egyelőre azt mutatják, hogy a munkaerőpiaci helyzet stabil az Egyesült Államokban.

Kimaradt?