Hogyan tegyünk jót a hétköznapokban? Tippek a jótékonykodás világnapjára
Az Amazonas erdőinek égésekor, egy-egy kampány alkalmával, a Notre Dame leégésekor, vagy éppen karácsonykor szívesebben jótékonykodunk, adományozunk. Erre azonban az év minden napján lehetőségünk lenne. A jótékonykodást a kis lépésekkel, tettekkel lehet kezdeni, így a jótékonykodás világnapja alkalmából összegyűjtöttünk néhány lehetőséget.
- Adományozzunk! A jótékonykodás „hagyományos" módja, ha a pénzünkkel támogatunk egy olyan szervezetet, alapítványt, amely egy a szívünknek fontos ügyért harcol. Mielőbb elköteleződnénk egy szervezet mellett, tájékozódjunk a pontos céljaikról, eredményeikről, hogy biztosan jó ügy mellé álljunk.
- Legyünk jók a bolygónkhoz! A tudósok, a környezetvédők egyre inkább hangsúlyozzák a környezetvédelem fontosságát, amelyért nap mint nap egyszerűen tehetünk. Korábbi cikkeinkben számos tippet adtunk már, amelyekből inspirálódhat.
- Vásároljunk a piacon! Bár hagyományos értelemben ez nem jótékonykodás – hiszen a pénzünkért cserébe kapunk valamit –, de így a helyi termelőket támogatjuk a nagyáruházakkal szemben.
- Vegyünk egy csokor virágot a buszmegállóban ácsorgó öreg nénitől! Nekünk szebb lesz az otthonunk, neki pedig nagy segítség lehet.
- A nem használt takarókat, szőnyegeket vigyük el egy kutyamenhelyre, ahol hasznát veszik, különösen a hűvös idő beköszöntével.
- Ajánljuk fel, hogy vigyázunk egy közeli barátunk gyerekeire. Ha van egy szabad délutánunk, ajánljuk fel, hogy foglalkozunk a gyerekekkel, amíg ő nyugodtan elmegy bevásárolni, vagy kettesben időt tölt a párjával.
- Néha egy jó szó, kedves érdeklődés is sokat tud számítani. Látogassuk meg – esetleg hívjuk fel telefonon – egy rég látott rokonunkat.
- Önkénteskedjünk! Fordítsunk a szabadidőnkből néhány órát önkénteskedésre: segítsünk állatmenhelyeken, ültessünk fát, foglalkozzunk az idősekkel stb.
- Adjunk vért! Hogyan? Korábbi cikkünkben Dr. Kopacz Ildikóval, a Hargita Megyei Vérközpont igazgatója elmagyarázta.