Új technológia: gyorsabban befut a 112-esre a segélyhívás és javul a helymeghatározás is
Gyorsabban befutnak a hívások a 112-es segélyhívó szolgálathoz, és a hívó helymeghatározása is megbízhatóbb egy új funkció által, amelyet a Különleges Távközlési Szolgálat üzembe helyezett. A VoLTE technológia jelenleg kísérleti jelleggel üzemel, mielőtt országszerte használatba kerül.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) több mobilszolgáltatóval együtt üzembe helyezte és szimulált forgalommal tesztelte a VoLTEEmergencyCall-t, a 112-es segélyhívó szolgálat legújabb funkcióját, írja a News.ro.
„A VoLTE technológia számos javulást hoz a 112-es számra érkező segélyhívások mobiltelefonokról történő fogadásában és feldolgozásában, ami a polgárok által a 112-es segélyhívó szolgálathoz intézett hívások átfutási idejének csökkenését, valamint megbízhatóbb és pontosabb helymeghatározási információkat jelenti. Az új lehetőség üzembe helyezése érdekében az első fázisban a STS és a mobilszolgáltatók szakemberei és mérnökei laboratóriumban és szimulált forgalommal tesztelték a rendszert különböző körülmények között” – olvasható az STS kedden kiadott sajtóközleményében. Hozzátették, jelenleg valós forgalommal, a VoLTE-n keresztül a 112-es segélyhívások kezelésével zajlik a kísérlet. A tesztek azt mutatták, hogy gyorsabban befut a segélyhívás 112-es rendszerbe, valamint javult a helymeghatározás is.
A VoLTEEmergencyCall országszerte működőképes lesz az összes 4G hálózaton, amint a mobilszolgáltatók végrehajtják, ami a beüzemeléshez szükséges és amint a kísérletek igazolják, hogy jól működik. „Jelenleg a Digi Romania és az Orange az új lehetőség konfigurációjának és tesztelésének előrehaladott szakaszában van” – teszik hozzá a sajtóközleményben. Az állampolgároknak nincs semmi tennivalójuk ennek kapcsán, automatikusan a VoLTE technológián keresztül hívják majd a 112-es segélyhívó szolgálatot, az egyetlen feltétel, hogy a hívásra használt mobiltelefon rendelkezzen ilyen típusú szolgáltatással. Ez a technológia lehetővé teszi az IP-hálózatok használatát a segélyhívás lebonyolításához, azaz a közvetlen kapcsolatot a 112-vel. Lehetővé teszi továbbá a szűkebb lefedettségi területekkel rendelkező hívások jobb helymeghatározási információinak továbbítását, beleértve az adatkapcsolatok használatát az ilyen típusú hívások során.
CSAK SAJÁT