Panaszkodnak a szakszervezetek: a fiatalok nem kérnek a képviseletből

A szakszervezeti vezetők arra panaszkodnak, hogy a fiatal munkavállalók nem akarják magukat képviseltetni, minimális tudásuk sincs a szakszervezetek szerepéről.

A
z érdekvédelmi szervezetek új kommunikációs módszereket kell bevessenek, hogy bevonzzák a fiatal munkavállalókat, idézi a Brassói Rádió a Rador hírügynökséget.

Megszakadt a párbeszéd a szakszervezetek és az új generáció között, ezért már az iskolapadban fel kellene készíteni a diákokat, hogy munkavállalóként felelősségeik, kötelezettségeik, de jogaik is vannak, véli Bogdan Hossu, a Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség vezetője.

Illusztráció: Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség Facebook oldala

Alapvetően csak akkor tudunk kapcsolatba lépni az új generációval, amikor munkavállalóként belépnek a munkaerőpiacra. Általában nem rendelkeznek a minimális ismeretekkel sem a szakszervezet szerepéről. Mi ugyan elmagyarázzuk nekik, a nagyvállalatoknál ez könnyen megvalósítható. A probléma a kis- és középvállalkozásoknál van, ahol elszigeteltek a munkavállalók, nem kommunikálnak az iparág többi dolgozójával. Egymással sem, mert félnek a munkahelyük elvesztésétől, az ezzel kapcsolatos bizonytalanságtól, nem értik, hogy a szakszervezetnek, más feladatok mellett, éppen azért kell küzdenie, hogy ezeket a problémákat megoldja" – mondta Bogdan Hossu.

A szövetség brassói szervezetének újabb négyéves ciklusra megválasztott új vezetősége is a fiatalok megszólítását tűzte ki célul. Azokra az ágazatokra összpontosítanak, ahol az alkalmazottak attól tartanak, a munkaadójuk kirúgja őket, ha belépnek egy szakszervezetbe, mondta Fănică Gabor a brassói megyei szervezet elnöke. Abban bíznak, négy év alatt sikerül megváltoztatni a szakszervezeti életet: sokkal több tag lesz és dinamikusabb a tevékenység.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT


Kapcsolódók

Kimaradt?