Nőtt az oltási hajlandóság a Hargita megyei tanügyi alkalmazottak körében
Nőtt a Hargita megyei tanügyi dolgozók koronavírus elleni oltási szándéka az elmúlt időszakban – derül ki a tanfelügyelőség által közölt adatokból. Január 28-án az oktatók 47,55 százaléka már feliratkozott az oltási kampányba: 23,88 százalékuk ekkorra már megkapta az első adag oltását, míg 11,02 százalékuk ezt követően kapja meg a dózist.
A közölt adatokból az is látszik, hogy a tanügyi kisegítő személyzet körében magasabb az oltási hajlandóság, az alkalmazottak 51,24 százaléka jegyezette elő magát oltásra a jelzett időpontig, közülük 13,85 százalék már meg is kapta az első dózist, míg 24,79 százalék ezután látogat el az oltási központokba.
A nem oktatási munkát végző tanügyi dolgozók körében a legkisebb az oltási szándék: összesen 35,46 százalékuk jegyeztette elő magát a vakcinára, és 5,83 százalékuk kapta meg már az első dózist, 15,8 százalékukat pedig ezután immunizálják.
Hargita megyében a három héttel korábban közölt adatokhoz viszonyítva mostanra nőtt az oltási hajlandóság, akkor a tanügyi dolgozók 34 százaléka jelezte, hogy beoltatná magát, míg a nem oktatási tevékenységet folytatók közül 24 százalék.
A Hargita Megyei Tanfelügyelőség helyettes főtanfelügyelője, Cristinel Glodeanu úgy nyilatkozott az Agerpres hírügynökségnek, hogy az oltási hajlandóság növekedése annak köszönhető, hogy az oktatók egyre tájékozottabbak, ebben pedig az tanfelügyelőség is kiveszi a részét.
A helyettes főtanfelügyelő kifejtette, hogy online konferenciákat szerveztek az iskolaigazgatók részvételével, akiket bíztattak, bátorítsák kollégáikat arra, hogy biztos forrásokból tájékozódjanak az oltások biztonságosságáról.
„Arra kértük őket, hogy mérjék fel, hozzá akarnak-e járulni döntésükkel ahhoz, hogy csökkenjen a fertőződés kockázata a tanügyi dolgozók és a diákok körében egyaránt. Továbbá szeretnék-e, hogy döntésüknek köszönhetően normalizálódjon a járványhelyzet. Nem kényszeríthetünk senkit, hogy beoltassa magát, de javasolhatjuk nekik, hogy hiteles forrásokból tájékozódjanak, kérjék ki szakemberek véleményét” – mondta Cristinel Glodeanu.
A helyettes vezető szerint a tanfelügyelőség, az iskolaigazgatók és a helyi vezetők – akik már beoltatták magukat – pozitív példája is hozzájárult ahhoz, hogy a tanügyi alkalmazottakban nőtt az immunizálási hajlandóság.
Cristinel Glodeanu nyomatékosította, hogy a most közölt adatok január 28-ig érvényesek. A tanfelügyelőség hetente összesíti az adatokat, és meggyőződése, hogy azóta nőtt az oltásra jelentkezők száma.
(Címlapkép: MTI)