Megnőtt az igény a légkondicionálókra, megduplázódott az eladás
Több mint kétszeresére nőtt a légkondicionáló berendezésekre leadott megrendelések száma az idei első félévben 2023 hasonló időszakához mérten, ventilátorból pedig háromszor annyi adtak el idén, mint a tavalyi év első felében – derül ki az egyik online kereskedő által pénteken közzétett elemzésből.
Az eMAG adatai szerint a klímaberendezésekre leadott rendelések több mint egyharmada Bukarestből és Ilfov megyéből érkezett, amelyeket Temes, Konstanca, Iaşi és Dolj megye követi a sorban. A Giurgiu megyei megrendelések a tavalyi háromszorosára nőttek, míg Olt, Brassó és Teleorman megyéből kétszer annyi rendelés futott be idén, mint a tavalyi első félévben., számolt be az Agerpres. Ventilátorból a Brassó és a Fehér megyei ügyfelek ötször többet rendeltek, mint egy évvel korábban. A legtöbb megrendelés júniusban futott be, kétszer több, mint 2023 azonos hónapjában.
A romániai vásárlók átlagosan közel 2400 lejt fizettek egy légkondicionálóért, a legtöbben 12 000 BTU-s, WiFi-modullal felszerelt, A+++ energiaosztályú fali készüléket választottak – derül ki az elemzésből.
A hét folyamán egy másik online kereskedő, az Evomag is nyilvánosságra hozott egy kimutatást arról, hogy a kánikula hogyan befolyásolta az eladásokat. Náluk az elmúlt három hónap során a négyszeresére nőtt a légkondicionálók eladása. Az Economedia közölte ugyanakkor, hogy ezzel párhuzamosan megnőtt várakozási idő a klímaberendezések felszerelésére is, a nagy igény miatt a szolgáltatók hiába dolgoznak maximális kapacitással, akár két hetet is kell várni, amíg beüzemelik a légkondikat.
A Digi24 figyelmeztetett viszont arra is, hogy a légkondicionáló berendezés akár két-háromszorosára is növelheti a villanyszámla összegét. A tévécsatorna szerint egy-két Celsius fok eltérés is befolyásolhatja az áramfogyasztást, ugyanakkor a szűrőberendezés nem megfelelő tisztántartása is mesterségesen növelheti a számla összegét.
CSAK SAJÁT