banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Közösségimédia-fiókokat azonosítottak, amelyek illegálisan népszerűsítettek jelölteket

Többtucatnyi olyan közösségimédia-fiókot azonosítottak, amelyek a hatályos törvények megsértésével népszerűsítettek az elnök-, illetve a parlamenti választáson részt vevő bizonyos jelölteket – jelentett be Bogdan Ivan kutatásért, innovációért és digitalizációért felelős miniszter csütörtökön. Arra biztatott mindenkit, hogy ha gyanús fiókokra figyelnek fel a közösségi médiában, jelentsék ezeket a szaktárca #nofake platformján vagy az AEP-nél. A miniszter szerint ezek a fiókok rendszerint fiktív neveket használtak, és valótlan, többnyire a mesterséges intelligencia segítségével létrehozott tartalmakat terjesztettek.

A kormánypalotában tartott sajtótájékoztatón Bogdan Ivan kutatásért, innovációért és digitalizációért felelős tárcavezető elmondta, az elmúlt napokban több ízben is egyeztettek a témában az illetékes szervek, nevezetesen az országos távközlési hatóság (ANCOM) és az Állandó Választási Hatóság (AEP) képviselőivel, illetve továbbították a Meta és a TikTok platformoknak az ügyben beérkezett panaszokat, írja az Agerpres.

Illusztráció | Fotó: Pexels

Mindezek nyomán készült egy jelentés, amely szerint bizonyos „szervezett hálózatok” többtucatnyi olyan fiókot hoztak létre, amelyek törvénytelen módon népszerűsítenek az elnök-, illetve a parlamenti választáson részt vevő bizonyos jelölteket. Ezeket a fiókokat letiltották, és a vizsgálat zajlik, mert sok panasz érkezett az ügyben – magyarázta.

A miniszter ugyanakkor arra biztatott mindenkit, hogy ha gyanús fiókokra figyelnek fel a közösségi médiában, jelentsék ezeket a szaktárca #nofake platformján vagy az AEP-nél. A tárcavezető azt is elmondta, a nap folyamán kérni fogja az illetékes intézményektől, hogy lépjenek közbe, kérjék ki az érintett IP-címeket, azonosítsák a hálózatok kezelőit, és számolják fel ezeket a szervezeteket. Bogdan Ivan szerint a Meta által azonosított rendellenességek között olyanok is vannak, amelyek kivizsgálása ügyészségi hatáskörbe tartozik. 

A miniszter szerint ezek a fiókok rendszerint fiktív neveket használtak, és valótlan, többnyire a mesterséges intelligencia segítségével létrehozott tartalmakat terjesztettek. Bogdan Ivan kérdésre válaszolva rámutatott, a minisztériumhoz valamennyi jelöltre vonatkozóan érkeztek ilyen panaszok, az eddigi vizsgálatok eredményei szerint azonban „nem mindegyik jelölt” élt ezekkel a praktikákkal. A miniszter hozzátette, nem áll módjában megnevezni a Meta vizsgálatában érintett jelölteket, de azt biztosra állíthatja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) államfőjelöltjének, Marcel Ciolacunak a kampánycsapata nem használta ezeket a tiltott technikákat.
16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?