Ítélet született a japán-tanárnőt megkéselő bukaresti diák ügyében
Hét év fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélte a bukaresti bíróság csütörtökön a bukaresti középiskola diákját, aki egy évvel ezelőtt az osztályteremben késsel támadt tanárára. A bírósági ítélet nem jogerős.
A most 17 éves tinédzsert három bűncselekményben találták bűnösnek: súlyos testi sértés kísérlete, rendzavarás és rendbontás, valamint veszélyes tárgyak jogosulatlan viselése.
Mivel kiskorú, nem rendes börtönben, hanem egy 18 éven aluliaknak fenntartott fogvatartási központban fogják elzárni. A hétéves büntetés mellett a bírák arra kötelezték, hogy fizessen 50 000 euró erkölcsi kártérítést a japán tanárnőnek, valamint a bírósági költségeket, számol be a HotNews.
A bíróság továbbá úgy döntött, hogy a fiatalembert házi őrizetben marad, amíg kimondják a jogerős ítéletet.Mint arról beszámoltunk, a diák tavaly június óta van házi őrizetben. Alig két hónappal a tanár elleni támadás után került előzetes letartóztatásba. Az előzetes letartóztatás és a házi őrizet is levonásra kerül a büntetésből.
A romániai oktatásban példátlan eset a fővárosi „Ion Creangă" középiskolában történt tavaly április 5-én. A tanárnő éppen feladat-lapokat osztogatott a diákoknak, és amikor Y.E. asztalához ért, a fiú felállt, és hátulról egy késsel nyakon szúrta.
Az ügyészek szerint a tinédzser előre megfontoltan követte el a bűncselekményt, a támadás előtt tájékozódott, milyen büntetést kap, ha megkésel valakit.
A nyomozók kérdésére, hogy miért támadta meg a tanárát, a diák azt válaszolta: „Úgy éreztem, meg kell tennem".Az ügyirat részleteiből kiderül, hogy a japánóra kezdete előtt a 10. G osztályos diákok a WhatsApp-csoportban megbeszélték, hogy jobb lenne-e kihagyni az órát, hogy megússzák a felmérőt. „Érdemes lenne megölni?" - írta Y.E. a csoportban, osztálytársai legnagyobb megdöbbenésére. „Haver, hogy érted ezt?" - kérdezett rá az egyik osztálytársa, de erre nem válaszolt, és amikor a tanárnő a padjához lépett, életbe léptette a tervét.
A tinédzsert a tanárok nem tartották problémás gyereknek, hanem éppen ellenkezőleg, jó tanulónak, nagyon jó iskolai eredményekkel. A 10. osztályban átiratkozott a Ion Creangă Főiskolára, mert szenvedélyesen szerette a japán nyelvet.
A szülei engedélyt kértek, hogy a házi őrizet ellenére elhagyhassa otthonát, és meghatározott program szerint pszichológushoz járhasson terápiás foglalkozásokra. A szülők azt is kérték a bíráktól, hogy a tinédzser visszatérhessen az iskolába, de ezt a kérést a bíróság elutasította.
CSAK SAJÁT