Idén négy országos iskolai olimpiának ad otthont Maros megye
Az Oktatási Minisztérium jóváhagyta az iskolai olimpiák idei menetrendjét. A tárca közlése szerint idén márciusban szervezik meg a megyei, áprilisban pedig országos szakaszt. Az iskolai megmérettetések fizikai jelenléttel zajlanak majd, a koronavírus-világjárványra vonatkozó szabályok betartásával.
„Az iskolai tantárgyversenyek rendezésének előkészületei már megkezdődtek. Örvendetes, hogy Maros megye ennyi országos tantárgyversenyt fog szervezni, többek között német, történelem, ortodox vallás és a katolikus vallás országos megmérettetéseit. Emellett további négy regionális versenyt tartanak a megyében, ezek előkészítése is javában zajlik” – tájékoztatta szerkesztőségünket Gabriel Grozav, Maros megyei főtanfelügyelő-helyettes.
A diákok hiányolták a tantárgyversenyeket, különösen a sportolók, akik a járványügyi korlátozások miatt több jelentős sportmegmérettetésről lemaradtak.
„Ezek a versenyek szükségesek a diákok számára, hiszen ezáltal is fejleszthetik magukat, szokhatják a versenyhelyzeteket, ami a későbbiekben is javukra válhat. A megmérettetések eredményei segíthetik a diák előmenetelét is a továbbtanulásnál, hiszen egy jó eredmény a későbbiekben számíthat az egyetemre való felvételi során”– fejtette ki a Maszolnak Claudiu Bîndilă tanfelügyelő.
A sportmegmérettetésekről elmondta, több regionális szakaszt tartanak meg megyeszerte labdarúgásból, kézilabdából, valamint röplabdából. A szakember közölte azt is, hogy megjelent az iskolai olimpiák és versenyek lebonyolítására vonatkozó szabályzat is. A tantárgyversenyekről, a tanulók részvételének feltételeiről, minősítésükről, az iskolai, helyi, megyei szakaszok lebonyolításáról, de a tantárgyakról, a dolgozatok javításáról, a tanulók felosztásáról is információkat lehet kérni a Maros Megyei Tanfelügyelőségtől.
Országos szinten idén összesen 76 nemzetközi olimpiára és tanulmányi versenyre jelentkezhetnek a diákok, emellett az oktatási minisztérium idén 34 tanulmányi megmérettetést szervez. A diákolimpiák és versenyek listáit is frissítik az illetékes hatóságok a megyei, az országos és nemzetközi szakaszok esetében is – közölte korábban az oktatási minisztérium. A klasszikus matematika-, kémia-, fizikaolimpia mellett idén bevezetik a robotikai, kreativitási és innovációs olimpiát, ugyanakkor a szaktárca anyagilag is támogatja az olimpiák és tantárgyversenyek megszervezését.
CSAK SAJÁT