Hétmilliárd euróra vásároltunk online tavaly

A romániaiak 2022-ben közel 7 milliárd eurót költöttek online vásárlásokra. Ruhára és cipőre 2,6 milliárd eurót. Minden ötödik romániai rendszeresen rendel online – derül ki egy kedden közzétett tanulmányból, írja az Agerpres.

A Limitless Agency elemzése szerint az e-kereskedelemben az egy felhasználó által generált átlagos bevétel 467 euró volt, ami 2027-re több mint 870 euróra fog emelkedni – amint a Statista, a Digital Market Outlook statisztikája mutatja.

Az összesített adatokból kiderül, hogy a romániai e-kereskedelmi piacon mintegy száz olyan webáruház működik, amely naponta több mint 1000 megrendelést regisztrál. Mindezek az üzletek 2022-ben összesen 6,7 milliárd euró értékű megrendelést jelentettek, amelynek 55 százalékát ruhákra, cipőkre és elektronikai cikkekre költötték.

Fotó forrása: Pexels

A Limitless Agency által készített eBook eCommerce Growth Strategies című jelentés eredményei azt mutatják, hogy minden ötödik romániai rendszeresen rendel online. 50 százalékuk három hónapon belül kétszer rendel. 12 százalékuk rendel havonta akár hatszor is.

A romániaiak közel negyede (21%) külföldről is rendel, leggyakrabban Kínából, az Alibaba csoport online áruházából, az Aliexpressről.

Emellett a vásárlók 72 százaléka spórolni próbál, és vár egy termék megvásárlására, 28 százalék pedig inkább feláldoz más kiadásokat a gyorsabb vásárlás érdekében. Emellett a románok 49 százaléka többet fizet egy általa ismert márkáért, 51 százalék inkább az eladó olcsóbb, saját márkás termékét választja, 57 százalék hajlandó többet fizetni, hogy a termék környezetbarát legyen, míg 43 százalék az olcsóbb, nem környezetbarát változatért fizet.

Európában az online vásárlók aránya a 2012-es 55 százalékról 2022-re százalékra nőtt. A legnagyobb ugrást Észtországban (+47%), a Cseh Köztársaságban (+41%) és Romániában (+41%) jegyezték – teszi hozzá a Limitless Agency tanulmánya.

„Az Európai Unióban az e-kereskedelmet 2022-ben a 25-34 éves korosztály kereslete lendítette fel: 2022-ben az e korcsoportba tartozók 87 százaléka vásárolt interneten” – jegyzi meg a forrás.

Szintén tavaly az internetezők 42 százaléka rendelt ruhaneműt, cipőt, kiegészítőket, 19 százalékuk pedig éttermekből, gyorséttermekből, valamint catering szolgáltatásokat vett igénybe, 17 százalék vásrolt kozmetikai, szépségápolási és wellness-termékeket online.

Fotó forrása: Pexels

Az eBook eCommerce Growth Strategies című tanulmány egy átfogó jelentés, amely több mint 90 kipróbált stratégiát és ajánlást tartalmaz az online értékesítés növelésére 24 szakértőtől az e-kereskedelem, az online promóció és márkakommunikáció, az e-kereskedelmi technológiák, a tervezés, a szállítás és az iparági jogszabályok területén.

A jelentés elsősorban az online áruházukat bővíteni kívánó vállalkozóknak, az online marketingbe beruházóknak és az online áruházakat irányító marketingszakembereknek szól.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?