Előrehozott választások? – A polgárok kezébe adná a döntést a liberális politikus

Ha nincs lehetőség új kormány alakítására, vissza kell adni a döntés lehetőségét a választópolgároknak – véli a Nemzeti Liberális Párt (PNL) főtitkára, Robert Sighiartău.

Közel két hónap telt el azóta, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Bolojan-kormány megbuktatásával előidézte a politikai válságot – idézi politikus szombati Facebook-bejegyzését az Agerpres hírügynökség.

Előrehozott választások? | Fotó: Pexels

Sighiartău kifejtette, azóta Románia patthelyzetben van, amely kedvezőtlenül hat a gazdaságra, és korlátozza az állam döntéshozatali képességét. Sighiartău szerint a PNL „konkrét és felelősségteljes” javaslatokat tett a helyzet rendezésére, kereste a kompromisszumot, és egy működőképes kormány megalakítását lehetővé tevő alternatívákat terjesztett az államfő elé.

„A PSD inkább folytatta a politikai játszmákat, semmint hogy hozzájárult volna a válság rendezéséhez” – tette hozzá.

Robert Sighiartău rámutatott arra is, hogy Nicuşor Dan államfő kezdeményezései sem vezettek megoldáshoz, sőt szerinte inkább élezték a politikai feszültséget, és még nehezebbé tették egy parlamenti többség kialakítását.

„Ha már nincs lehetőség új kormány alakítására, akkor itt az ideje, hogy ismét a választópolgárok döntsenek” – üzente a liberális politikus.

Mint megírtuk, Nicuşor Dan államfő péntek este kijelentette, hogy a pártok visszajutottak a kedden már meghaladottnak hitt a politikai patthelyzetbe, miután a PNL megváltoztatta álláspontját a PSD kisebbségi kormányának támogatásáról.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?