Civil szervezet társalapítóját javasolja miniszterelnök-helyettesnek Bolojan
Oana Gheorghiut javasolja miniszterelnök-helyettesnek Ilie Bolojan kormányfő.
A kormány keddi közleménye szerint a Dăruiește Viață Egyesület (Adományozz Életet Egyesület) társalapítójának kinevezésére tett javaslatát már elküldte az elnöki hivatalnak, ugyanakkor köszönetet mondott Oana Gheorghiunak amiért kész részt venni azokban a reformokban, amelyekre Romániának ebben az időszakban feltétlenül szüksége van.

Oana Gheorghiu 56 éves, a Bukaresti Közgazdaságtudományi Akadémia (ASE) 1994-es évfolyamán végzett, gazdasági menedzsment szakon. A Dăruiește Viață Egyesület társalapítója és társelnöke (2025 februárjától, korábban alelnök), több mint egy évtizede vesz részt orvosi infrastruktúra-fejlesztési projektekben és olyan társadalmi kampányokban, amelyek megváltoztatták a társadalom véleményét az állam egészségügyi felelősségvállalásáról.
Több mint 100 millió euró összegű adományt és szponzorációt sikerült bevonnia. Legfontosabb megvalósítása a rákos és más súlyos betegségekben szenvedő gyermekek számára épült kórház a Marie Curie intézet területén – egy 12 000 négyzetméteres, 9 emeletes, több mint 140 ágyas létesítmény –, amely Románia első ilyen jellegű projektje. Oana Gheorghiu tapasztalata most olyan szélesebb körű reformtörekvések szolgálatába kerül, amelyek célja, hogy Románia egy sokkal hatékonyabban működő, a polgárok javát szolgáló állammá váljon – fogalmaz a kormány közleménye.
Kapcsolódó
Az érintett miniszterelnöki-tisztség azt követően üresedett meg, hogy Dragoș Anastasiu július 27-én lemondott, mert nyilvánosságra került, hogy egy vállalkozás vezetőjeként nyolc éven át megvesztegette az országos adóhatóság (ANAF) egyik tisztviselőjét. A tisztséget augusztus 14. óta ideiglenesen Bolojan töltötte be.
CSAK SAJÁT