Búvárok képzésére alkalmas központról is döntött Maros Megye Tanácsa (X)
Búvárok képzésére alkalmas központot kap a Maros Megyei Hegyi-, Vízi- és Barlangi Mentőszolgálat, és jóváhagyták az ifjúsági szervezeteknek szánt pályázat kiírását – ülésezett a Maros Megyei Tanács.
A Maros Megyei Tanács májusi rendes ülésén elfogadta egy, a megyei önkormányzat tulajdonában levő 375 négyzetméteres ingatlan használatba adását. A Tutaj/Plutelor utcában levő üres ingatlant három évig használhatja ingyen a Maros Megyei Hegyimentő Szolgálat, hogy a vízimentésben dolgozó búvárokat megfelelő helyen és módon tudják kiképezni. A mentőbúvárok kiképzése és állandó edzése eddig a weekend-telepi medencékben zajlott. A hegyimentőszolgálat az edzések mellett a mentéshez szükséges felszereléseket is itt fogja tárolni.
A tanácsülésen elfogadták továbbá az ifjúsági civil szervezetek számára jóváhagyott pályázat kiírását is. Az ifjúsági civil szervezetek összesen 100 000 lejes, vissza nem térítendő keretköltségvetésre pályázhatnak. 2021-ben a 14 és 35 év közötti korosztállyal foglalkozó, nem kormányzati szervezetek két nagy tevékenységi területre igényelhetnek támogatást: kulturális és nevelő célzatú tevékenységek, valamint egészségügy, sport és kikapcsolódás.
Mindemellett a megyei tanácsosok a mai ülésen egy sor határozatot fogadtak el különféle költségvetési intézkedésekről. Többek között elfogadták Maros megye 2020. évi bevételi és kiadási költségvetésének a zárszámadását és az éves pénzügyi kimutatások mellékleteit, illetve a Maros megyei Ipari Park Rt. 2021. évi bevételi és kiadási költségvetését, valamint a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér 2020-as pénzügyi kimutatásait. A teljes dokumentáció megtalálható az intézmény honlapján: www.cjmures.ro.
A mai ülésen elfogadták továbbá Maros megye 2020-2025 közötti időszakára vonatkozó hulladékgazdálkodási tervet. Ennek a stratégiai dokumentumnak kulcsszerepe van a hulladékgazdálkodás fejlesztésében, célja a Maros Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Rendszer (Maros megyei SMIDS) működéséhez, valamint fejlesztéséhez szükséges intézkedések meghatározása. A hulladékgazdálkodási terv csak a települési hulladékra vonatkozóan határoz meg alternatívákat, mivel csak ezek kezelésére alkalmas létesítményeket hoztak létre a Maros Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Rendszer elnevezésű projekt keretében.