Büntetőeljárás indult a pitești-i „rémségek háza” ügyében

Az Argeș Megyei Rendőrség büntetőeljárást indított a pitești-i öregotthonban végzett ellenőrzés után, ahol három gondozottat találtak a pincében. A megyei egészségügyi igazgatóság szakemberei, akik visszatértek újabb ellenőrzésre, felfedezték, hogy a főzés egy rögtönzött konyhában zajlik, noha a cég képviselői korábban felmutattak egy vendéglátóipari céggel kötött szerződést. Az ellátásában is szabálytalanságokat fedeztek fel, és több bírságot is kiszabtak.

Mint korábban megírtuk, nem kaptak elegendő ételt, nem beszélhettek a hozzátartozóikkal telefonon, és az udvarra is csak ritkán engedték ki a bentlakókat egy pitești-i idősotthonban, ahol az ellenőrzéskor a pincében három olyan gondozottat találtak, akikről a hatóságokat nem tájékoztatták. Szerdán derült fény az újabb „rémségek házára”.

„Bűnügyi eljárás indult a szerdai sürgősségi ellenőrzés után az egyik idősotthonban. A döntést az Argeș Megyei Rendőrség képviselői hozták meg, akik megerősítették a beszerzett adatokat, és bűnügyi dossziét állítottak össze a Büntetőtörvénykönyv 297. cikkelye alapján hivatali visszaélés miatt” – közölte péntek reggel az Argeș Megyei Prefektúra, írja a News.ro.

Fotó forrása: Pexels-Pixabay

Az idézett forrás szerint a megyei egészségügyi igazgatóság ellenőrei csütörtökön visszatértek a központba.

„Meglepődve tapasztalták, hogy a központ alkalmazottai a konyhában ételt készítenek: 40 liter levest, krumplipürét felvágottal, tejberizst. Mindezt annak ellenére, hogy szerdán a központ képviselői bemutatták a szerződésüket egy vendéglátóipari céggel. A konyha tevékenységét felfüggesztették” – közölte Radu Perianu, Argeș megye prefektusa.

Hozzátette, azt is ellenőrizték, hogy milyen módon történik az orvosi segítségnyújtás a központban tartózkodók számára. „22 kedvezményezett van bejegyezve egy gerontológus orvoshoz, közülük négy személyt 2022 óta nem ellenőriztek” - mondta Argeș megye prefektusa. Hozzátette, orvosi papírjaikon nincs gyógyszer felírva.

A prefektus arról is beszámolt, hogy a központban egy személy nem törvényesen dolgozott a központban, ezt a Területi Munkaügyi Felügyelőség fedezte fel.

A kiszabott bírság emiatt 20 ezer lej. Egy másik szankciót azért szabtak ki, mert egy dolgozót olyan feladatokkal bíztak meg, amelyekre nem volt kiképezve. A bírság összege 3500 lej.

„Az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági hatóság 1200 lejre bírságolta a vállalatot az élelmiszerek nem megfelelő kezelése miatt” – tette hozzá a prefektus.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?