Belügyminiszteri közbeavatkozás szükséges egy rendelőintézet közművesítéséhez
Váradra kellett utaznia a belügyminiszternek ahhoz, hogy a volt katonakórház egy új épületét csatlakoztassák a városi közműrendszerhez. Mivel ez eddig nem történt meg és a rendelőintézet berendezése is elmaradt, a vadonatúj ingatlanban nem kezdődhetett meg a szakrendelés.
Belügyminiszteri közbeavatkozás szükséges ahhoz, hogy a nagyváradi egykori katonakórház, a mai Avram Iancu Kórház mellett felépült új járóbeteg-rendelőintézetet használatba lehessen venni. Az épület ugyanis elkészült még tavaly, csak nem kötötték rá a városi közműrendszerre.
Lucian Bode belügyminiszter pénteken Nagyváradon bejelentette, kétoldali megállapodás született a nagyváradi polgármester hivatal is a belügyi tárca között arról, hogy együttesen rácsatlakoztatják a rendelőintézetet a közüzemi hálózatra. A megegyezés szerint a város finanszírozza az utcai munkálatokat a telekhatárig, míg a kórház állja a közművesítés költségeit a saját belső területén.
Lucian Bode elmondta, a munkálatok a bukaresti aktatologatás és sorozatos mulasztások miatt nem érhettek még véget. „Nem tudom elfogadni, hogy ez a hozzáállás leállítson egy ilyen beruházást” – mondta a belügyminiszter nagyváradi sajtótájékoztatóján. Tudatta, a szaktárca támogatja a nagyváradi Avram Iancu kórházat a munkálatok elvégzése és a rendelőintézet üzembe helyezése érdekében.
A volt katonakórház hátsó udvarában 330 négyzetméteren a városi önkormányzat építtette meg az új rendelőintézetet cserében azért a telekért, amit a város megkapott a belügyi tárcától, hogy megépíthesse rajta a Körös Áruház melletti emeletes parkolót. A parkolóház is elkészült és a közel ezer négyzetméternyi hasznos területű háromszintes rendelőintézet is, azonban ez utóbbit mindmáig nem üzemelték be. Az eredeti megegyezés szerint ugyanis a végső munkálatokat, az épület berendezését és engedélyeztetését már a belügyminisztériumhoz tartozó kórháznak kellett volna elvégeztetnie.
A nagyváradi önkormányzat tavaly novemberben számolt be róla, hogy befejezte a mintegy 2,4 millió lejes beruházást. Az ingatlan földszintjén orvosi rendelők kaptak helyet: diabétesz, ortopédia, szemészet, sebészet, bőrgyógyászat, urológia, belgyógyászat, pszichiátria, kardiológia, gasztroenterológia, tüdőgyógyászat, valamint egy helyiség vérvételhez. Az első emeleten négy kórtermet alakítottak maximum 15 hellyel és létrehoztak egy kezelőt, valamint a személyzeti orvosi kabinetet, míg a beépített tetőtérben az adminisztratív helyiségek kaptak helyet.
CSAK SAJÁT