banner_VpBVFWkY_GYAM - maszol webbanner 970x250.png
banner_rvYtcHzr_GYAM - maszol webbanner 728x90.png
banner_CyymSrg3_GYAM - maszol webbanner 300x250.png

Banális eljárással megmenthették volna a szülészeten elhunyt botoşani-i kismamát

Megdöbbentő részletek derültek ki a botoşani-i szülészeten elhunyt Alexandra Ivanov halálának okáról. A Törvényszéki Orvostani Intézet (IML) jelentése szerint a 25 éves nő halálát szepszis okozta, mert néhány nappal korábban a méhében elhalt a magzat. Ha időben orvosi segítséget kap, eltávolítják az elhalt magzatot, és elkezdik az antibiotikumos kezelést, a háromgyerekes édesanya ma is élhetne.

Hat hónappal az egész országot felháborító tragédia után az IML jelentéséből kiderül, hogy a nőt egy banális eljárással meg lehetett volna menteni: küret és antibiotikumos kezelés alkalmazásával. A boncolás szerint a 25 éves nő „általános szeptikus állapotát és halálát a méhen belüli rothadási folyamatok” okozták – írja a Reporter Iasi.Fotó: Agerpres Mint megírtuk, a 25 éves Alexandra Ivanov augusztus 18-án halt meg a botoşani-i megyei kórház szülészeti osztályán, kilenc órával a beutalása után. Három hónapos várandós volt, hüvelyi vérzés és alhasi fájdalmak miatt szállították kórházba. Elvégeztek rajta néhány vizsgálatot, infúziót kapott, az éjszaka folyamán azonban senki nem törődött vele. Reggelre jelentősen romlott az állapota, átvitték az intenzív osztályra, de nem tudták megmenteni az életét. Az orvosoknak és a családtagoknak küldött üzenetei azt bizonyítják, hogy Alexandrát teljesen figyelmen kívül hagyta az egészségügyi személyzet. „Nem bírom tovább a fájdalmat! Kérem, kérem" – írta az ügyeletes orvosnak mindössze négy órával a halála előtt.

A tragédia után a kivizsgálások láncolata kezdődött: a kórházat 42 000 lejre büntették, az igazgatót azonnal leváltották, az aznap este ügyeletes orvost 4 hónappal később elbocsátották, és büntetőeljárás folyik ellene.
A rendőrség és a kórház levelezéséből kiderült, hogy a kismamánál nem végeztek bakteriológiai vizsgálatot. A magyarázat megdöbbentő: a laboránsok azt mondják, nem kapták meg a mintákat, az asszisztensek szerint „a halál beálltáig nem vettek mintát", az ügyeletes orvos pedig azzal védekezik, hogy ő kiadta erre az utasítást. A vizsgálatok kimutatták volna a szepszist, a sürgősségi küret és az antibiotikumos kezelés pedig standard protokoll, mindennapos az ilyen esetekben. Ezzel megmenthették volna Alexandra életét. A tragédiát követően három, 1 és 6 év közötti gyermek maradt félárva.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?