Artézi kutat és játszóteret adtak át Vérvölgyön

A helybéliek örömére játszóteret avattak és artézi kutat adtak át a hetedik alkalommal megrendezett Vérvölgyi falunapon.

Két nagy régi vágya teljesült a vérvölgyieknek – mondta köszöntő beszédében Tóth Sándor alpolgármester. Néhány hónapja összeírták a helybéliek igényeit, melyek közt játszótér és ártézi kút szerepelt. Ezek átadására került sor az idei falunapon. A játszótér létrejöttéhez nagyban hozzájárult a magyarországi testvértelepülés, Tabdi képviselő-testülete, akik a játszótér berendezéseit, eszközeit biztosították. „Akkor szoktunk falunapot ülni, amikor tudunk valamit avatni, így van ez most is, a játszótér mellett az ártézi kút is megvalósult” – fogalmazott az alpolgármester.A szerző fotóiÖrömünnep van Vérvölgyön, mondta Seres Dénes parlamenti képviselő, kiemelve, a helybélieknek minden évben van mit ünnepelni, hiszen hosszú utat tettek meg. „Az utcákon rendezett házakat, portákat látni, és a közintézmények, a kultúrháztól az egyházig fel vannak újítva. Mindez a sok munkának az eredménye, valamint annak, hogy a helybéliek olyan embereket választottak, akik elkötelezettek a közösséggel szemben, és akik lehetővé teszik a beruházásokat. Ezért, a településen van víz- és szennyvízhálózat, és olyan feltételeket teremtettek, melyek a civilizált életmódot segítik elő, hogy a helybéliek itt maradjanak Vérvölgyön, ezen a szép magyar településen, és jó körülmények között éljenek” – fogalmazott a képviselő.

A 15 éve tartó testvértelepülési kapcsolatot illetően kiemelte, hogy az állandó kapcsolattartás az egyik feltétele a megmaradásnak. Bátorítani és segíteni kell egymást, attól függetlenül, hogy a határ melyik oldalán élünk, és az összekötő láthatatlan szálat erősíteni kell, mert mindannyian magyarok vagyunk, és azok szeretnénk maradni. Végezetül hozzátette, ahhoz, hogy a nemzet megmaradjon, hogy a virágzó közösség tovább tudjon fejlődni, be kell népesíteni a játszóteret, hiszen a gyerekek jelentik a jövőt.Tabdi település polgármestere, Fábián Sándor, háláját fejezte ki az elődök iránt, akik 2009-ben aláírtak a testvértelepülési megállapodást. Ez egy gyönyörű öröksége Tabdinak” - mondta, és ezt olyan módon próbálják fenntartani és üzemeltetni, hogy az itteni magyarság és az anyaországi magyarság sokat tanulhasson egymástól. Hálás, amiért Tóth Sándor alpolgármester a kezdetektől támogatja ezt a kapcsolatot, és úgy véli, hogy vérvölgyi oldalon jó kezekben van ez a testvértelepülési megállapodás, és ennek a fenntartása.

„A testületünk úgy döntött, hogy van annyi anyagi forrása az önkormányzatunknak, amellyel támogatni tudjuk a szórványban lévő magyarságot, és jelképesen azokat a gyermekeket, akik ide születtek. Nagy szeretettel küldtük ide az új játszótéri berendezéseket, játékokat, és azt kívánom, hogy jó egészséggel használják a gyermekek” – mondta.Bogdán István Ferenc polgármester köszönetét fejezte ki, hogy nyolc éve és újabb négyre a helybéliek bizalmat szavaztak a vezetőségnek, és hozzátette, azon fognak dolgozni, hogy a község fejlődjön és az itt élők itthon akarjanak maradni. Öt év után újból falunapot szervezhettünk - mondta Süle Zsolt helyi református tiszteletes, megemlítve, hogy 15 éves a testvértelepülési kapcsolat, ami azóta is aktív és gyümölcsöző. Az idei falunap pedig valójában ünnep, és van miért hálásnak lenni: lett élő vizük, játszóterük, és mindez reménységet ad, ugyanakkor bátran és büszkén nézhetnek a jövőbe. A szalagvágást követően Tóth Sándor alpolgármester a vérvölgyiek ajándékát, egy emlékplakettet adott át Fábián Sándor polgármesternek, a 15 éves testvértelepülési kapcsolatért.Délután a szervezők kulturális műsorra hívták az érdeklődőket, gyermekműsorral, néptánccal és moderntánccal felléptek a helyi gyermekek és fiatalok, majd a magyarországi Tabdi település színjátszó csoportja a Szeleburdi Amálka című színdarabot mutatta be, nagy sikert aratva a nézők körében. Az esti bálban a zilahi Orion zenekar zenélt, 22.00 órától tűzijátékban gyönyörködhettek az ünneplők.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?