Türelmetlenek a britek: miért késik Katalin gyermeke?

Miközben a világ türelmetlenül várja a brit királyi utód megszületését, egy amerikai kutató kiderítette, hogy igaz az a közkeletű vélekedés, miszerint az elsőszülött gyermek az orvosok által vártnál később érkezik.

Allen Downey professzor, a massachusettsi Franklin W. Olin Műszaki Egyetem professzora az amerikai közegészségügyi intézet, a CDC adatait elemezve kimutatta, hogy egy nő első gyermeke nagyobb valószínűséggel születik a 41. héten vagy még később, mint a második vagy a harmadik gyermek.

A professzor 7463 nő adatait tekintette át, akik 9148 gyermeket hoztak a világra. Az adatokból kiderült, hogy az elsőszülött gyermeknek 15-16 százalékkal nagyobb az esélye arra, hogy a szülés várható időpontjánál később jöjjön a világra, míg a többiek esetében 9-10 százalék az esély erre.

Jill Rabin, a Long Island-i Zsidó Orvosközpont nőgyógyásza hangsúlyozta, hogy a szülés időpontja becslésen alapul, és teljesen normális, ha a baba két héttel korábban vagy később jön világra. Rabin szerint nincs ismert biológiai oka annak, hogy az elsőszülött korábban vagy később születik.

A Mayo Klinika adatai szerint: ha a baba a várt időpontnál később születik, valószínűleg hímnemű utód lesz. Ez akár azt is jelentheti, hogy fiú lesz a királyi sarj.

Kimaradt?