banner_hrNpqgCf_segitsparajdon_970x250.gif
banner_G9ZJSA6n_segitsparajdon_728x90.gif
banner_XlrrvDGH_segitsparajdon_300x250.gif

Szeptember közepétől egymillió adag influenza elleni oltás érkezik

Szeptember 15-étől egymillió adag influenza elleni oltás áll a fertőzésnek kitett lakosság rendelkezésére az egészségügyi minisztérium kampányának köszönhetően – írja az Agerpres.

A szaktárca arról tájékoztatott: a versenytárgyalás nyertesével aláírta az inflenza elleni vakcinák beszerzésére vonatkozó keretszerződést, 11 205 200 lej értékben. A szerződés értelmében a beszállító szeptember 15-étől kezdi eljuttatni az oltásokat a közegészségügyi igazgatóságokhoz.

A kampány célja minimálisra csökkenteni az influenzás megbetegedések számát. Az oltásokat a megfertőződésnek kitett személyek – egészségügyi személyzet, 65 év fölöttiek, krónikus betegek, állami gondozásban lévő gyerekek és idősek, várandós nők – kapják meg.

Kapcsolódók

Kimaradt?