FRISSÍTVE – Román Kupa: megbotlott az UTA, de még maradt esélye továbbjutni

Vereséget szenvedett az UTA élvonalbeli labdarúgócsapata a Román Kupában: szerda este 1-0-ra kapott ki házigazdaként a Craiovai Universitateától.

Fotó: UTA

A mérkőzést, mint ismeretes, Nagyváradon rendezték az aradiak. A találkozó egyetlen találatát viszont a vendégek szerezték, amikor Mateiu egy szöglet után a 79. percben befejelte a kapuba a labdát.

Veresége miatt a Maros-parti együttes 3 ponttal maradt a D csoportban, a Craiovai Universitatea viszont beérte azt a Voluntarit, amelyik ugyancsak szerdán 1-1-es döntetlenre mérkőzött a Tunari alakulatával. Az UTA számára még semmi sincs elveszve, hiszen az utolsó, harmadik fordulóban épp az Ilfov megyei gárdával találkozik majd.

Nem marad viszont már esélye továbbjutni a harmadik ligás Zilahnak, amelyik 1-0-ra kikapott csütörtökön az élvonalbeli FCU Craiovától. Hasonlóképp a Pécska sem tudott meglepetést okozni, ráadásul egy méretes 6-0-s „zakót” mért rá a Hermannstadt.

FRISSÍTÉS: A játéknap egyik slágermeccsét a bukaresti Ghencea stadionban rendezték, ahol a másodosztályú Steaua fogadta az élvonalbeli Rapid labdarúgócsapatát. Tekintettel arra, hogy a két alakulat különböző ligákban szerepel, a gól nélküli döntetlen meglepetés végeredménynek számít, de ha figyelembe vesszük, hogy Cristiano Bergodi edző giulești-i keretét sérülési hullám gyengíti, a pályán látottak illeszkednek az elmúlt időszak gyengélkedő tendenciájához.

A lelátókon helyet foglalt közel 14 ezer néző egy eseménytelen első félidőt láthatott, a felek igazából csak a hajrára éledtek fel. Akkor volt a Rapidnak is veszélyes helyzete, de gólt nem sikerült szereznie.

A 0-0-s végeredmény ellenére a fővárosi „vasutasoknak” még maradt esélyük továbbjutni a csoportból, hiszen az utolsó fordulóban azzal a Kolozsvári CFR-rel játszanak, amelyik csütörtökön városi derbit játszik a Kolozsvári Universitateával.

Román Kupa, csoportkör

A CSOPORT: Sepsi OSK, Petrolul Ploiești, Chindia Târgoviște, Hermannstadt, Vajdahunyadi Corvinul, Pécskai Progresul

• 1. forduló: Pécska–Petrolul 1-2, Hermannstadt–Sepsi OSK 1-1, Corvinul–Chindia 2-0.
  • 2. forduló:
    • Chindia–Petrolul 0-2
    • Corvinul– Sepsi OSK 1-0
    • Pécska–Hermannstadt 0-6
  • 3. forduló: Petrolul–Sepsi OSK, Chindia–Hermannstadt, Pécska–Corvinul

1. Petrolul                   2 mérkőzés/ 6 pont  (4–1)
2. Corvinul                  2 mérkőzés / 6 pont  (3–0)
3. Hermannstadt       2 mérkőzés / 4 pont  (7–1)
4. Sepsi OSK              2 mérkőzés / 1 pont (1–2)
5. Chindia                    2 mérkőzés / 0 pont (0–4)
6. Pécska                   2 mérkőzés / 0 pont (1–8)

B CSOPORT: Rapid, Kolozsvári CFR, Kolozsvári Universitatea, FC Botoșani, CSA Steaua, CSM Alexandria

• 1. forduló: Alexandria–CFR 1-3, Botoșani–Rapid 1-3, Steaua–Kolozsvári U 1-3.
    • Steaua–Rapid 0-0
    • Kolozsvári U–Kolozsvári CFR (november 2., 20.30 óra)
    • Alexandria–Botoșani (november 2., 14 óra)
  • 3. forduló: Rapid–CFR, Botoșani–Kolozsvári U, Alexandria–Steaua

1. Rapid                          2 mérkőzés / 4 pont (3-1)
2. Kolozsvári CFR          1 mérkőzés / 3 pont (3-1)
2. Kolozsvári U               1 mérkőzés /3 pont (3-1)
3. Steaua                        2 mérkőzés /1 pont (1-3)
4. Botoșani                     1 mérkőzés /0 pont (1-3)
4. Alexandria                  1 mérkőzés /0 pont (1-3)

C CSOPORT: FCU Craiova, FCSB, Galaci Oțelul, Dinamo, Zilhai SCM, Bihar FC

• 1. forduló: Bihar FC–FCSB 0-2, Dinamo–FCU Craiova 1-1, Zilah–Galac 1-4
    • Galac–FCSB 1-1
    • Zilah–FCU Craiova 0-1
    • Bihar FC–Dinamo (november 3., 20.30 óra)
  • 3. forduló: FCU Craiova–FCSB, Dinamo–Galac, Zilah–Bihar FC

1. Oțelul                      2 mérkőzés / 4 pont (5-2)
2. FCSB                       2 mérkőzés / 4 pont (3-1)
3. FCU Craiova           2 mérkőzés / 4 pont (2-1)
4. Dinamo                  1 mérkőzés / 1 pont (1-1)
5. Bihar FC                 1 mérkőzés / 0 pont (0-2)
6. Zilah                       2 mérkőzés / 0 pont (1-5)

D CSOPORT: Konstancai Farul, Craiovai Universitatea, Aradi UTA, FC Voluntari, Gloria Buzău, CS Tunari

• 1. forduló: Tunari–Craiovai Univesitatea 1-1, Voluntari–Farul 2-0, Buzău–UTA 1-2.
    • UTA–Craiovai Universitatea 0-1
    • Tunari–Voluntari 1-1