FRISSÍTVE – Román Kupa: 35 év után ismét negyeddöntős a Vajdahunyadi Corvinul, az FCSB kiesésével zárult a csoportkör

A másodosztályú labdarúgó-bajnokságban újonc Vajdahunyadi Corvinul nyerte meg a Román Kupa A csoportját és így továbbjutott a negyeddöntőkbe. A kvalifikációk vesztese a Petrolul lett, amelyik bár listavezetőként várta az utolsó fordulót, a Sepsi OSK döntetlenje miatt búcsúzott a tornán és a Chindiát legyőző Hermannstadt folytathatja szereplését a kieséses szakaszban.

Ebben az A csoportban volt a legkevesebb továbbjutásra esélyes alakulat az utolsó forduló előtt. A csütörtöki találkozók alkalmával már sem a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, sem a Chindia Târgoviște, sem pedig a Pécskai Progressul nem érhetett fel a tabella első két helyeinek egyikére. A háromszékiek viszont ennek ellenére nem vették félvállról találkozót, a ploiești-ek otthonában 2-2-es döntetlent értek el. Ez a Hermannstadtnak kedvezett, amelyik 1-0-ra győzve a Chindia otthonában beérte az összetettben az addig hibátlan mérleggel listavezető prahovai gárdát, és jobb gólarányával „beelőzött” a továbbjutást érő második helyért.

A hatost a másodosztályos Vajdahunyadi Corvinul nyerte meg, amelyik 6-0-ra verve Nagyváradon a Pécskai Progressult. A nagymúltú együttes 35 év után jutott ismét negyeddöntőbe a kupában, ahol a Kolozsvári CFR-t fogadja majd.

A fellegváriak, mint ismeretes, egy nappal korábban a B csoport második helyéről léptek tovább. Azt a hatost a Kolozsvári Universitatea nyerte meg, így a negyeddöntőben a Hermannstadt ellen lép majd pályára.

Kiesett az FCSB is

A negyeddöntők mezőnye csütörtök este a C csoport továbbjutóival lett teljes, a meglepetés pedig itt sem maradt el. Búcsúzott ugyanis az élvonalbeli bajnokság alapszakaszában listavezető FCSB, miután ebben az utolsó fordulóban 2-0-ra kikapott a Craiovai FCU vendégeként. Izgalmasan alakult viszont a galaci találkozó, ahol bár a Dinamo a hajrában egyenlített, végül 3-3-as döntetlennel zárt. Az Oțelulnak ez az egy pont elegendő volt a második hely megszerzéséhez, míg az élről a Craiovai FCU kvalifikált a negyeddöntőkbe.

A kieséses szakaszban a galaciak a D csoportot megnyerő Craiovai Universitateával játszanak majd, míg a Craiovai FCU ellenfele a D hatosban második Voluntari lesz.

Román Kupa, csoportkör

A CSOPORT: Továbbjutott a Vajdahunyadi Corvinul és a Hermannstadt.

• 1. forduló: Pécska–Petrolul 1-2, Hermannstadt–Sepsi OSK 1-1, Corvinul–Chindia 2-0.
  • 2. forduló: Chindia–Petrolul 0-2, Corvinul– Sepsi OSK 1-0, Pécska–Hermannstadt 0-6.
6. Pécska 3 0 0 3 1-14 0

B CSOPORT: Továbbjutott a Kolozsvári Universitatea és a Kolozsvári CFR.

• 1. forduló: Alexandria–CFR 1-3, Botoșani–Rapid 1-3, Steaua–Kolozsvári U 1-3.
  • 2. forduló: Steaua–Rapid 0-0, Kolozsvári U–Kolozsvári CFR 1-1, Alexandria–Botoșani 2-1.
6. Botoșani 3 0 0 3 2-9 0

C CSOPORT: Továbbjutott a FCU Craiova és a Galaci Oțelul.

• 1. forduló: Bihar FC–FCSB 0-2, Dinamo–FCU Craiova 1-1, Zilah–Galac 1-4
  • 2. forduló: Galac–FCSB 1-1, Zilah–FCU Craiova 0-1, Bihar FC–Dinamo 1-1.
6. Bihar FC 3 0 1 2 2-5 1

D CSOPORT: Továbbjutott a Craiovai Universitatea és a FC Voluntari.

• 1. forduló: Tunari–Craiovai Univesitatea 1-1, Voluntari–Farul 2-0, Buzău–UTA 1-2.
  • 2. forduló: UTA–Craiovai Universitatea 0-1, Tunari–Voluntari 1-1, Buzău–Farul 1-0.
6. Farul 3 0 0 3 0-7 0

A negyeddöntő párosítása: Vajdahunyadi Corvinul–Kolozsvári CFR, FCU Craiovai–Voluntari, CSU Craiova–Galaci Oțelul, Kolozsvári Universitatea–Hermannstadt