Rekorddíjazással rendezik az idei US Opent

A tavalyinál nyolc százalékkal nagyobb, rekordot jelentő 65 millió dollár összdíjazással rendezik meg az idei US Open nyílt teniszbajnokságot a Flushing Meadwosban.

Az augusztus 28. és szeptember 10. között esedékes Grand Slam tornán a győztes 3 millió dollárt kap majd, míg a döntős másfél millióval gazdagszik. Minden egyes egyéni főtáblás 81,5 ezer dollár kap a pályára lépésért.

Az egyenlő jutalmazás bevezetésének 50 éves évfordulóját ünneplik idén | Fotó: US Open

Emlékezetes, hogy az amerikai torna volt az első jelentős verseny, ahol 1973-ban egyenlő díjazást biztosított a női és a férfi sportolóknak. Akkor a torna egyéni győzteseit 25 ezer dollárral jutalmazták.

Idén korábban az Australian Openen 50 millió, a Roland Garroson 48 millió, Wimbledonban pedig 56 millió dollár volt az összdíjazás.