Miami Open: nem sikerült a bravúr Sorana Cîrsteának, az elődöntőben kikapott Petra Kvitovától

Két szettes (7:5, 6:4) vereséget szenvedett pénteken Sorana Cîrstea a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna női versenyének elődöntőjében Petra Kvitovától.

A 32 éves román játékos és a világranglistán 12-ik cseh ellenfele közötti mérkőzés 1 órát és 41 percet tartott. Cîrsteának így nem sikerült megismételnie a tíz évvel ezelőtti bravúrját, amikor egy másik WTA-1000-es tornán, Torontóban döntőt játszott Serena Williams ellen.

Fotó: Sorana Cîrstea Facebook-oldala

A román teniszező szettvesztés nélkül jutott a Miami Open elődöntőjéig. Korábban Fernanda Contreras Gomezt (Mexikó), Caroline Garciát (Franciország), Karolína Muchovát (Csehország), Markéta Vondroušovát (Csehország) és világranglistán második Arina Szabalenkát (Fehéroroszország) búcsúztatta a tornától.

Az elődöntő első játszmájában Cîrstea 5-2-re vezetett, ám zsinórban elveszített öt gémet úgy, hogy 5-3-as állásnál két szettlabdája is volt. A második szett első játékában Kvitová elvette a román teniszező adogatását, és a brékelőnyét megőrizte a játszma végéig.

Az elődöntőbe jutásért Cîrstea 352.635 dolláros csekket és 390 WTA-pontot kapott.

A döntőben Petra Kvitová az Indian Wellsi-i torna győztesével, a kazah Jelen Ribakinával játszik.