Jégkorong Erste Liga: A Háromszéki Ágyúsok is a mezőny tagja

Lezárult a nevezés a jégkorong Erste Ligában, a szeptemberben induló 2026/2027-es szezonban újoncként a Háromszéki Ágyúsok együttese is tagja lesz a tízcsapatos mezőnynek. A magyar–román közös bajnokság szervezői által elfogadott versenykiírás alapján a mérkőzésre nevezhető idegenlégiósok maximális száma öt lesz az új idényben.

Újabb erdélyi klubbal bővült a magyar bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokság, az Erste Liga mezőnye, miután a Háromszéki Ágyúsok is beadta nevezését a 2026–2027-es szezonra.

Ősztől az Erste Ligában csap össze a Csíkszeredai Sportklub és a Háromszéki Ágyúsok. | Fotó: Háromszéki Ágyúsok

Mint a versenysorozat hivatalos honlapján közölték, a BJAHC, a Brassói Corona, a DEAC, a Dunaújvárosi Acélbikák, a DVTK Jegesmedvék, a FEHA19, a Gyergyói HK, az Csíkszeredai Sportklub, az UTE, valamint az újonc háromszékiek alkotják a mezőnyt az új idényben, amely szeptemberben indul. A bajnokság szervezői a pontos menetrendről és a lebonyolításról hamarosan bővebb tájékoztatást adnak ki.

Változást jelent, hogy az elfogadott versenykiírás alapján a mérkőzésre nevezhető idegenlégiósok maximális száma öt lesz. Nem számít légiósnak az a játékos, aki az adott ország állampolgárságát megszerezte és 10 éves kora óta legalább 3 szezonon keresztül a sportszervezet székhelyéül szolgáló ország utánpótlás- vagy felnőttcsapatában szerepelt. Egy szezon során egy klub maximum 11 légióst tehet fel a rajtlistára.

„A hosszú távú fejlesztési stratégia jegyében még nagyobb szerepet szeretnénk biztosítani a tehetséges magyar játékosoknak. Kedvező folyamatok indultak el az utánpótlásban, ezeket szeretnénk tovább bátorítani és erősíteni a döntéssel. A divízió 1/A-ba feljutó U20-as válogatottban tíz, a biztosan bentmaradó U18-asoknál pedig négy Erste Liga-játékos szerepelt a vb-n. A felnőttválogatottban a szezon során húsznál is többen kaptak szerepet a ligából, és a mostani A-csoportos világbajnoki keretbe is bekerültek hatan. Fontos, hogy megfelelő jövőképet tudjunk biztosítani a játékosoknak, márpedig minél több lehetőséget kapnak már fiatalon, annál könnyebben tehetik meg a következő lépést a fejlődésükben és annál könnyebben érhetnek el magasabb szintre. Bízunk abban, hogy a változtatással még jobb légiósok érkezhetnek majd az Erste Ligába, akik a magyar fiatalok fejlődését is még inkább elősegíthetik, és továbbra is izgalmas, színvonalas mérkőzéseket láthatunk” – mondta Kovács Attila, az MJSZ sportigazgatója.

Továbbra is kötelező lesz egy U21-es és kettő U24-es nem külföldi mezőnyjátékos nevezése a meccsekre. Ha ezt egy csapat nem teljesíti, a nem nevezett játékosok számával csökken a mérkőzésre nevezhető játékosok maximális száma.

Az Erste Liga 2008-ban indult útjára MOL Liga néven, azzal a céllal, hogy erősebb, nemzetközi szintű versenysorozatot biztosítson a magyar és a régióbeli jégkorongklubok számára. A bajnokságban kezdetben magyar és romániai csapatok szerepeltek, később szlovákiai és szerbiai együttesek is csatlakoztak rövidebb-hosszabb időre. A ligát a Magyar Jégkorong Szövetség szervezi, és az évek során a közép-európai térség egyik legfontosabb hokibajnokságává nőtte ki magát. A sorozat 2017-ben vette fel az Erste Liga nevet, miután az Erste Bank lett a főszponzor.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?