Irina Begu bejutott a Madrid Open negyeddöntőjébe

Két szettben (6:4, 6:4) legyőzte hétfőn az orosz Ljudmila Szamszonovát, és bejutott az 7 705 780 eurós összdíjazású madridi salakpályás tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjébe Irina Begu.

A mérkőzés egy órát és 47 percet tartott.

A WTA világranglistán 35-ik román teniszező eddig egyetlen játszmát sem veszített a madridi tornán. A Szamszonova elleni mérkőzést gyenge játékkal kezdte, ám az orosz lány 3-0-s vezetésénél zsinórban öt játékot megnyert, és az első szettben 6:4-re győzött. A második játszmában 4-4-es állásnál Begu elvette az ellenfele adogatását, majd hozta a sajátját, és a második szettet is 6:4-re nyerte.

Továbbjutásáért a román teniszező 161 525 eurós csekket és 215 WTA-pontot kap. A negyeddöntőben a WTA-világranglistán 9-ik görög játékos, María Szákari lesz az ellenfele.