Tenisz: Irina Begu és Jani Réka a döntőben

Jani Réka és Irina Begu jutottok be a Bukarestben zajló 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztorna döntőjébe.

A szombati elődöntőben – a viadal honlapja alapján – a világranglista 114. helyén álló magyar játékos nagy küzdelemben kerekedett a belga Maryna Zanevska (100.) fölé. Az összecsapás 2 óra 28 percig tartott.

Jani Réka | Fotó: a teniszező Facebook-oldala

Irina Begu két szettben (6:2, 6:2) legyőzte az olasz Sara Erranit, és ezzel bejutott a verseny döntőjébe. A világranglistán 41. helyezett román játékos egy óra és 37 perces mérkőzést nyert meg.

Begu eddig ötször lépett pályára a 35 éves Errani ellen, háromszor alulmaradt, de a legutóbbi két találkozójukon legyőzte a világranglistán jelenleg 115-ik helyen álló olasz teniszezőt.

A továbbjutásért Begu 8000 dolláros csekket és 95 WTA-pontot kapott.

Begu és Jani eddig egyszer mérkőztek meg egymással, egy 2008-as budapesti torna első fordulójában, akkor a román teniszező két szettben (6:4, 6:1) nyert.