FRISSÍTVE - Liga 1: „féllábon” győzött Aradon a Kolozsvári CFR

Fotó: Facebook/UTA AradFRISSÍTVE: Kínkeservesen megszenvedett a 3 pontért Aradon a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR, a rendkívül tartalékos vasutasok a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának 10. fordulójában Alexandru Chipciu 27. percben lőtt szépségdíjas góljával győzték le az UTA-t. FRISSÍTÉS: Hétfő délután a forduló második erdélyi rangadója gólnálküli döntetlennel ért véget.

Igaza volt annak, aki az Aradi UTA és Kolozsvári CFR vasárnapi mérkőzésén nem számított gólzáporos összecsapásra. A két együttes az eddig lejátszott kilenc forduló alatt fejenként 5-5 gólt kapott, így ebbe a meccsbe bele volt kódolva a döntetlen. Ha ehhez még hozzávesszük azt is, hogy a vendégek összes csatára sérülés miatt nem volt bevethető, még súlyosabbnak tűnt a helyzet.

A vidék bajnokok (az UTA-ának hat, a CFR-nek hét trófeája van - szerk. megj.) rangadóján nem kímélték egymás a csapatok, majdhogynem brit stílusban faragták egymást a játékosok. Ehhez szenvtelenül asszisztált Horia Mladinovici bukaresti játékvezető, akinek az első félidőben legalább 4-szer maradt a zsebében a sárgalap, s mivel az esetek közül legalább kétszer Marko Vukcsevicsnek kegyelmezett meg, a CFR joggal érezhette magát diszkriminálva.

Aztán a 27. percben - kissé váratlanul - a CFR megszerezte a vezetést. Egy beívelt labdát az UTA védelme nem tudott felszabadítani, a tizenhatos vonaláról Mihai Bordeianu visszafejelte a labdát az ötös sarkánál készenlétben álló Alexandru Chipciuhoz, aki félfordulásból finom mozdulattal az aradi kapust átemelve a hosszú sarokba küldte a játékszert.

A vezetés birtokában a vendégek már az első félidő közepén megpróbálkoztak az eredmény befagyasztásával, ezt Petrescu elsősorban úgy akarta elérni, hogy legalább 10 méterrel feljebb tolta a védekezését.

A második félidőben ifit cserélt Bálint László, David Miculescu helyére felhozta az ugyancsak 20 éves Damian Isacot, aki két távoli lövéssel hozta a frászt a CFR-t Aradra elkísérő vasutas szurkolókra. Ahogy fogytak a percek, őgy betonozta be egyre inkább a védelmét Petrescu, minden épkézláb védőjét felhozta, és az utolsó 25 percben két soros falat húzott fel Cristain Balgradean kapuja elé. Az UTA-nak ennek ellenére megvolt az esélye az egyenlítésre, a hosszabbítás perceiben Paul Mercioiu csúsztatott fejese a kapufáról pattant vissza, a duplázni akaró Liviu Antal pedig ballal fölé vágta a labdát.

Győzelmével a Kolozsvári CFR ellépett a tabellán a 2. helyezett FC Botosanitól, amely ugyancsak vasárnap 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a FCU Craiovával. A bukovinaiak botlásának a Konstancai Farul, a FCSB és a FC Voluntari id örülhetett, hiszen így mindhárom csapat megközelítette 3 pontra Marius Croitoru csapatát.

FRISSÍTÉS: a 10. forduló hétfőn ért véget, délután az etap második erdélyi rangadóján a Medgyesi Gaz Metan a Sepsi OSK-t fogadta. A csapatok nem találtak fogást egymáson, így pontosztkodásra kényszerültek. Este a CSU Craiova tovább növelte a léket a Bukaresti Dinamo hajóján, a Kutyák 0-5-ös vereséggel kullogtak vissza a fővárosba.