banner_hrNpqgCf_segitsparajdon_970x250.gif
banner_G9ZJSA6n_segitsparajdon_728x90.gif
banner_XlrrvDGH_segitsparajdon_300x250.gif

Európa-liga: a Pakssal csap össze a Kolozsvári CFR a selejtezőben

Dan Petrescu csapatának a Magyar Kupa győztese jutott a labdarúgó Európa-liga első fordulójában, a párharc első meccsét a Tolna vármegyeiek otthonában rendezik. Sorozatban második évben találkozik egymással a két szomszédos ország kupagyőztese a selejtezőben.

Kedd délután sorsolták ki Nyonban az Európa-liga selejtezőjének első körös párosításait. A húzás előtt arra is volt esély, hogy a magyar és a román kupa győztese a tavalyi szezonhoz hasonlóan összekerüljön egymással, ugyanis a Paks nem kiemeltként, a Kolozsvári CFR pedig kiemeltként várta a sorsolást.A paksiak és a kolozsváriak ismét találkoznak | Fotó: CFR/Facebook

Végül ez meg is történt, az első három párosítás kihúzása után már tudni lehetett, hogy a két csapat egymással találkozik. A párharc első meccsét Magyarországon rendezik, a Tolna vármegyeiek otthonában, akik tavaly a Vajdahunyadi Corvinul ellen maradtak alul 4–2-es összesítéssel.

A további párharcokban a Legia Varsó a kazah Aktobéval csap össze, emellett AEK Larnaca – Partizan Belgrád és Levszki Szófia – Hapoel-Beer Sheva találkozókat rendeznek. Azontúl, hogy a párharcok győztesei az EL-ben folytathatják szereplésüket, a vesztesek sem búcsúznak el az európai kupáktól, ők ugyanis a Konferencialiga selejtezőjében játszhatnak a folytatásban.

Szerdán újabb sorsolást tartanak, ami már arról dönt, hogy továbbjutás esetén ki milyen ellenféllel találkozhat a következő fordulóban. Korábban a Bajnokok Ligájában ellenfelet kapott a román bajnok FCSB is, a bukarestiek az andorrai Inter Club d’Escaladessel találkoznak, akikkel szemben elvárható tőlük a párharc megnyerése.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?