EL: Megszakadt az FCSB veretlensége, „felnégyelték” Glasgowban

Megszakadt az FCSB labdarúgócsapatának veretlensége az Európa Ligában: a román bajnok 4-0-ra kapott ki csütörtök este a Glasgow Rangers vendégeként.

Ez volt a harmadik forduló a második legrangosabb klubtorna főtábláján, de hiába volt bizakodó a bukaresti alakulat, Philippe Clement legénysége Tom Lawrence, Hamza Igamane és a duplázó Vaclav Cerny révén leiskolázta.

Fotó: Rangers FC

Amúgy az FCSB is betalált az ellenfél kapujába, Miculescu a második percben küldte a labdát a hálóba, de a játékvezető támadószabálytalanság miatt érvénytelenítette a gólt.

Elias Charalambous legénysége a vereség után 6 ponttal maradva az összetett 13. helyére zuhant, de egyelőre még esélyes a playoff-ra.

Legközelebb november 7-én azt a Midtjyllandet fogadja, amelyik a harmadik fordulóban 1-0-ra nyert otthon a Union Saint-Gilloise ellen, így 7 ponttal az összetett hetedik helyén tanyázik. Az élen amúgy a Lazio, a Tottenham és az Anderlecht továbbra is hibátlan, az Ajax, a Galatasaray, az Eintracht, a Midtjylland, a Bilbao és a Bodo/Glimt két győzelemmel és egy döntetlennel állnak a 4-9. helyeken.

Az első győzelmét csütörtökön megszerző Ferencváros a 23.