Dakar-rali: a 35. helyen zárta Gyenes a második szakaszt

A spanyol Joan Barreda Bort (Honda) nyerte hétfőn a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali második etapját a motorosok mezőnyében, és ezzel átvette a vezetést az összetettben. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 35. helyen végzett.

A Bisha és Wadi Ad-Dawasir közötti 685 km-es táv 457 km-es mért szakaszát 4 óra 17 perc 56 másodperces idővel teljesítette a spanyol versenyző. 6 perc 23 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó, amerikai címvédő Ricky Brabec (Honda), a harmadik helyen pedig a botswanai Ross Branch (Yamaha) végzett, 6 perc 37 másodperces hátránnyal.

Az Autonet Motorcyle Team pilótája, Gyenes Emánuel (KTM) a 35. helyen ért célba 39 perccel és 23 másodperccel a győztes után, és jelenleg a 32. helyen áll az összetettben 1 óra 9 perc 42 másodperccel az éllovas mögött. A verseny honlapja szerint ugyanakkor Gyenes 9 óra 25 perc 20 másodperces összesített idővel vezeti a szervizcsapat nélkül induló pilóták (Malle Moto) kategóriáját.

Kedden a mezőny Wadi Ad-Dawasirból indul és oda is érkezik, a 630 km-es távon teljesítendő mért szakasz 403 km.

(Címlapfotó forrása: Gyenes Emanuel Facebook-oldala)