Kosárlabda: Londonban is nyert a magyar válogatott

Negyedik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában: Stojan Ivkovic együttese szombat este a britek vendégeként győzött nyolc ponttal.

A magyar válogatott a csoport egyetlen veretlen csapataként várta az összecsapást, hiszen korábban hazai pályán a briteket és a luxemburgiakat, idegenben pedig a macedónokat is legyőzte.

Ezúttal az első két negyedet elvesztette, így a britek a nagyszünetben hat ponttal vezettek, a harmadik szakasz viszont nagyon jól sikerült, a tízpontos részsiker fordítást jelentett.

A hajrához közeledve 71-81-nél tíz pontra nőtt a különbség, s a végén sem kellett komolyan izgulnia Stojan Ivkovic csapatának, amelyben Hanga Ádám, Vojvoda Dávid és Ferencz Csaba is 18 pontig jutott.

A magyar válogatott szerdán Luxemburgban lép pályára. A kontinenstornának Helsinki, Tel-Aviv, Kolozsvár és Isztambul ad otthont 2017. augusztus 31-től szeptember 17-ig. Finnország, Izrael, Románia és Törökország a rendező jogán tagja a 24-es mezőnynek.

Férfi kosárlabda Eb-selejtező, G csoport, 4. forduló

• Nagy-Britannia–Magyarország 80:88 (22:18, 22:20, 17:27, 19:23)
  • A legjobb magyar dobók: Hanga 18, Vojvoda 18, Ferencz 18

• A csoport másik mérkőzésén: Luxemburg–Macedónia 74:82 (13:21, 21:27, 31:16, 9:18)

• A G csoport állása: 1. Magyarország 8 pont, 2. Nagy-Britannia 6 pont, 3. Macedónia 6 pont, 4. Luxemburg 4 pont.
  • A további magyar program: Szeptember 14.: Luxemburg–Magyarország, Luxembourg 20.30; Szeptember 17.: Magyarország–Macedónia, Szolnok 18.00