Kosárlabda: továbbra is hibátlan a magyar válogatott

Harmadik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában a magyar férfi kosárlabda-válogatott: Stojan Ivkovic együttese szerda este a macedónok otthonában győzött 76:66-ra.

A magyar válogatott – amely legutóbb 1999-ben vett részt Európa-bajnokságon – a csoport egyetlen százszázalékos csapataként várta az összecsapást, hiszen a nyitó fordulóban Kecskeméten a briteket, majd a második fordulóban a luxemburgiakat is legyőzte Sopronban.

Az első félidőre rányomta bélyegét, hogy Hanga Ádám és Vojvoda Dávid sem találta a ritmust, különösen előbbi, hiszen kilenc mezőnykísérletéből mindössze kettő volt sikeres. A nagyszünetben 35:32-re vezetett a hazai csapat.

A harmadik negyedben Vojvoda szórta meg az ellenfelet, ennek köszönhetően előnybe került a magyar válogatott, amely a záró felvonásban tovább növelte a különbséget, és végül 76:66-os győzelmet aratott.

A 27 pontos Vojvodához hasonlóan Hanga is feljavult a mérkőzés második felére, 15 ponttal, hét lepattanóval, öt gólpasszal és három labdaszerzéssel zárta az összecsapást.

Stojan Ivkovic szövetségi kapitány együttese szombaton a britek vendége lesz Londonban.

A 40. Eb-nek Kolozsvár, Helsinki, Tel-Aviv, és Isztambul ad otthont 2017. augusztus 31-től szeptember 17-ig.  A selejtezőből 11 válogatott, a hét csoportgyőztes és a négy legjobb második helyezett csatlakozik a már kijutott csapatokhoz.

Férfi kosárlabda Eb-selejtező
G csoport, 3. forduló

• Macedónia–Magyarország 66:76 (17:15, 18:17, 13:16, 18:28)
  • A legjobb magyar dobók: Vojvoda 27, Hanga 15, Wittmann 11

A csoport másik mérkőzésén: Nagy-Britannia–Luxemburg 95:72 (29:19, 14:22, 33:19, 19:12)

A G csoport állása: 1. Magyarország 6 pont, 2. Nagy-Britannia 5, 3. Macedónia 4, 4. Luxemburg 3