Budapesten is döntetlent játszott a magyar és a román válogatott

A Maszol élőben közvetíti a pénteken 21.45-kor kezdődő Magyarország-Románia Eb-selejtezőt a budapesti Groupama Arénából.

• 3. Magyarország 7 3 3 1 5–3 +2  12
  • 4. Finnország 7 2 1 4 6–8 –2  7
  • 5. Feröer 7 2 – 5 5–11 –6  6
  • 6. Görögország 7 – 2 5 2–8 –6  2

A csoport másik két mérkőzésén Görögország-Finnország 0-1, Feröer-Észak-Írország 1-3

Vége.

Két percet hosszabbít Felix Brych, akire amúgy egyik csapatnak sem lehet panasza.

90. perc: Iordănescu is cserél még egyet: Torje helyett Maxim.

88. perc: utolsó magyar csere: Stieber helyett Priskin Tamás jön.

87. perc: Torje csavart külsővel a kapu elé, de senki nem észlelte szándékát.

82. perc: Dzsudzsák próbálkozott egy távoli lövéssel. Ez még egyelőre mellé ment. A hosszabbíttással együtt még kb. 10 perc van hátra a mérkőzésből.

80. perc: Torje nagyon eltalált lövését Király nehezen hárította.

78. perc: elfogyott Sânmărtean benzinje, helyét a Liga 1 aktuális gólkirálya, Budescu foglalja el.

70. perc: cserék mindkét csapatban. A vendégeknél Adi Popa helyét Chipciu foglalja el, a magyar csapatban Nikolics helyett az amerikánus Németh Krisztián jön.

68. perc: Torje 17 méteres szabadrúgást harcol ki. Nagyon veszélyes helyzet:

66: perc: Anghel Iordănescu román szövetségi kapitány érzi a veszélyt és több felvonásos díszhisztit csap az oldalvonal mellett.

63. perc: Szalai és Keserü kakaskodott egyet, Brych mindkettőnek kiosztott egy-egy sárgát.

59. perc: különleges pillanatnak lehettünk szemtanúi. Egy román támadás után Torje és Király kisebb "ágyjelenetet" mutatott be 22 060 néző előtt.

57. perc: a magyar válogatott sokkal támadóbb szellemben játszik, egyre gyakrabban jut a román térfélre. A hazaiak főleg bal oldalon vezetik a támadásokat, ahol Dzsudzsák többször is faképnél hagyta Pappot.

51. perc. Stieber helyzetbe került, de gyenge lövését Tătă könnyedén megfogta.

50. perc: a második sárgát is a vendégcsapat kapja. Paul Pappot bünteti Brych Dzsudzsák felrúgásáért. A rövidebb szögletet Guzmics fejelte rosszul rá.

49. perc: szabadrúgáshoz jutnak a románok. Torje készülődik 30 méterről. A gyenge lövést Király megfogja.

Megkezdődött a második félidő.

Amikor nem szidja a magyarokat, akkor a román galeri egymással verekedik. A szünetnek ez a legnagyobb eseménye.

Szünet. Az alkalmat kihasználja a TV2 stábja, gyorsinterjút készítenek Vasile 'Laci' Miriuțával, a magyar válogatott volt, romániai születésű játékosával.

A mérkőzés szünetében is összecsaptak a rendőrökkel az ultrák, a Groupama Aréna mellett, a Könyves Kálmán körúton. A huligánok kövekkel, üvegekkel, téglákkal dobálták meg a rendfenntartókat, de megtámadtak megkülönböztető jelzéssel ellátott autókat is.  A rendőrök ismét könnygázt, később vízágyút vetettek be; utóbbival a Planetárium elé próbálják visszaszorítani a csoportot. Az akcióban a lovasrendőrség is résztvesz.

A hivatalos nézőszám: 22 060.

45. perc: A német brigád egy percet hosszabbít.

40. perc: Torje lopta a területet balról és lőtte rá. A labda megpattant egy védőn, román szöglet lesz. A beívelés után földre kerül egy román játékos, a vendégek büntetőért reklamálnak.

36. perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete Szalai nevéhez fűződik. Dzsudzsák bedobását jó 30 méterről kapura lőtte, Tătărușanu óriási bravúrral lökte szögletre a labdát.

A szervezőknek van humorérzékük. A Maszol (Új MagyarSzó Online) tudósítója mellé az vajdasági Magyar Szó kiküldött munkatársát, Török Arnoldot ültették.

32. perc: Nikolic kapott jó labdát, a bal szélen lódult meg és lőtt rá a tizenhatos sarkáról. Sajnos mellé.

Felic Brych német játékvezető magabiztosan tartja kézben a mérkőzést, nem nézi el a durváskodásokat.

27. perc: Prepeliță próbálkozott egy távoli lövéssel. A labda messzire elkerüli Király kapuját.

24. perc: Juhász Roland sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot. Helyét Guzmics Richárd foglalja el a hátsó alakzatban.

23. perc: A mérkőzés első kaput is eltaláló lövése Keserü nevéhez fűződik, Királynak kellett vetődnie.

21. perc: Adi Popa sárgul be elsőként.

15. perc: Fiola beadását Stieber megtolja, de Dzsudzsák elkésik a jobbszélen.

12. perc: Román szöglet. Torje megtalálja a hosszú saroknál Hobant, aki eléggé bugyután fejel a labdába vissza Torjéhoxz, akinek az újabb beadását lehozzák a magyar védők.

11. perc: Nagy a rúgdosódás a pályán. A románok mintha támadóbban játszanának.

5. perc: Dzsuzsdák is megpróbálkozott egy 25 méteres szabadrúgással. ez is balról kerülte el a kaput.

2. perc: A románok szabadrúgáshoz jutnak, Keserü 28  méterről elereszt egy lövést, ami a bal felső saroknál száll el.

Elkezdődött a mérkőzés. Pokoli a hangulat.

Nézd újra a himnuszokat:

Itt vannak a csapatok:

És a magyarok

Készenléti rendőrök foglaltak állást a román szektorban, mivel a különböző bukaresti klubok ultrái összeverekedtek. Most jelentették be a hangosbemondón, hogy a következő rendbontásnál kiürítik a szektort.

Egy órával a mérkőzés kezdete előtt megérkeztek a kezdőcsapatok:

• Magyarország: Király - Fiola, Juhász, Kádár, Leandro - Stieber, Elek, Tőzsér, Dzsudzsák - Szalai, Nikolics
  • Románia: Tătăruşanu - Papp, Chiricheş, Dr. Grigore, Raţ - Prepeliţă, Hoban - Popa, Sănmărtean, Torje - Keşerü

A román szurkolók elkezdték az I. világháborús katonadalokat. A magyar ultrák a "Lesz még Erdély Magyarországé" -rigmussal válaszolnak.

Az alábbi felvételeket 21 órakor készítettük, háromnegyed órával a mérkőzés kezdete előtt:

A 21.45-kor kezdődő Magyarország-Románia Eb-selejtezőnek otthont adó Groupama Aréna gyepén elsőként a román válogatott jelent meg.

A trikolórokat kitörő örömmel fogadták a vendégszurkolók, aki egyelőre uralják a stadiont.

A román szektort leszámítva a stadion minden székére piros, fehér vagy zöld kartonlapot helyeztek el. Összesen 20 ezret. Gyönyörű lesz a koreográfia.

Félórával a mérkőzés kezdete előtt elkezdett benépesülni a stadion, egyre több az egymásnak való üzengetés.

Bogdán Ádám és Costel Pantilimon kedélyes beszélgetéséből ítélve kettejük kapcsolatában sokkal többet nyom latba a közös angliai légióskodás a román-magyar ellentétnél.

Kottából énekelhetik a szurkolók egymás himnuszát

A román csatárok szemét kivédő Király Gábor szerepel a Magyarország-Románia Eb-selejtezőre készített hivatalos műsorfüzet címlapján, ami több érdekességgel is szolgál a kilátogató szurkolók számára.

A borító belső oldalán a két ország himnuszát olvashatjuk, mindkettőt a másik nyelvre lefordítva is. Ami kicsit vicces - tekintettel a kontextusra - hogy lekottázva is közlik dallamokat.

A két tábor kölcsönös megismerését és közeledését hivatott szolgálni az a párban elrendezett oldal, amely az országok jellegzetességeit, nevezetességeit mutatja be. Magyarországról a búsójárás, a paprikás csirke, a Pető-módszer és a dobostorta, Romániából a miccs, a Duna-delta, Drakulaés a Dacia került be a műsorfüzetbe. A válogatás szépséghibája, hogy a műsorfüzet ezen részét a 1100 román szurkoló nem fogja tudni elolvasni. A két ország közös futballmúltját is felemlegetik a szervezők, emlékeztetnek, hogy tizenhárom olyan játékos van, aki mindkét nemzeti tizenegyben is szerepelt. Semmi kétség nem fér ahhoz, hogy a legnagyobb név a nagyváradi Bodola Gyula, aki Gheorghe Hagi megjelenéséig évtizedeken keresztül tartotta a román válogatott gólcsúcsát.