Klasszikus szerzők alkotásai kerülnek középpontba az Interferenciák következő napjaiban

Az Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál továbbra is kiemelkedő produkciókkal várja a színházszerető közönséget. A következő napokban olyan klasszikus szerzők műveit tekinthetik meg a színház iránt érdeklődők, mint Thomas Bernhard, A. Sz. Puskin, Albert Camus, Eugène Ionesco vagy Henrik Ibsen. De ugyanakkor olyan kortárs előadásokat is megtekinthetnek, mint a Romániai napló. Temesvár, amely egyedi nézőpontból mutatja be Temesvár múltját az előadásban szereplő színésznők élettörténetein keresztül, vagy a Pillangók & Percről percre című táncelőadást, amelyben klasszikus és kortárs szövegek is elhangzanak.

November 6-án, szerdán 19 órától Nataša Radulović rendezésében A menthetetlen című előadás lesz látható a Stúdióteremben a szerbiai Jugoszláv Drámai Színház előadásában.

„Létezik abszolút tökéletesség? Mi az ára? Elérhetjük-e anélkül, hogy a próbálkozás során elveszítenénk önmagunkat? A legendás zongoraművész, Glenn Gould történetét, Mozart és Salieri híres rivalizálásával párhuzamba állítva a darab örök kérdéseket vet fel a művészetről, az irigységről, a tökéletességről, de arról is, hogy mennyire (nem) tudunk megbékélni saját korlátjainkkal.” – olvasható az előadás szinopszisában.

Ugyancsak november 6-án, 19 órától Albert Camus A félreértés című drámáját tekintheti meg a közönség Mihai Măniuțiu rendezésében a színház nagyszínpadán kialakított stúdióterében.

„Az én vágyam, hogy az előadás egyszerre legyen megható, ám egyben lehetőség is arra, hogy a közönség elgondolkodjon a jóvátehetetlenről, a végzetszerűségről (amely gyakran uralja az életünket), valamint arról, ahogyan a szerelem vagy a vágy eltorzulhat. A szerelem és a vágy is válhat mérgezővé, gonosz erővé. Ez az a paradoxon, amit Camus A félreértésben kidolgoz. „– jegyzi meg Mihai Măniuțiu, az előadás rendezője.

A fesztivál ötödik napján, november 7-én, csütörtökön 19 órától a Kolozsvári Lucian Blaga Nemzeti Színház nagytermében Eugène Ionesco A légbenjáró című abszurd drámája lesz látható a kolozsvári román társulat előadásában, Tompa Gábor rendezésében. Az előadás november 14-én is megtekinthető szintén a fesztivál programjában.

„Rég volt, mikor utoljára láttam ezt az Adrian Damian és Luiza Enescu látványtervezői párosítást, amely ennyire hatékonyan és egymást tökéletesen kiegészítve illeszkedik Tompa Gábor ötleteinek lényegiségéhez. Ez a tabló, Tompa művészetről és emberiségről szóló kiáltványának emblematikus látványi leképződése, bizony nehezen felejthető.” – írja az előadásról Marina Constantinescu kritikus.

Fotó: Nicu Cherciu

November 8-án, péntek 17 és 21 órától a Miskolci Nemzeti Színház vendégelőadását, a Vadkacsát láthatja a közönség a Stúdióteremben. Henrik Ibsen klasszikusát Rusznyák Gábor állította színpadra.

A történet középpontjában Hjalmar Ekdal és családja áll, akiknek életét egy régi barát, Gregers Werle felbukkanása zavarja meg. Gregers nem bírja elviselni, hogy Hjalmar csak árnya egykori önmagának. Elhatározza, hogy rendbe hozza barátja életét, úgy, hogy szembesíti a hazugsággal, amiben él. A közös múlt feltárása végzetes következményekkel jár az apák és a fiúk számára is…

Forrás: Miskolci Nemzeti Színház Facebook-oldala

Szintén november 8-án, 19.30-tól Carmen Lidia Vidu rendezésében lesz látható a Romániai napló. Temesvár című multidiszciplináris projekt, amelynek középpontjában a szereplők személyes élettörténetei állnak. A nézők betekintést nyerhetnek abba, hogyan formálnak minket a szülők, barátok, idegenek és maga a város. A produkció egyúttal felhívás a társadalmi és közösségi szerepvállalás fontosságára is. A Temesvári Állami Német Színház előadását a nagyteremben tekintheti meg a közönség.

November 9-én, szombaton 20 órától a Székesfehérvári Balett társulatának előadásában látható a Pillangók & Percről percre című táncelőadás. A produkció Örkény István és L. Simon László művei alapján jött létre. Az Egerházi Attila által koreografált előadás a színház nagytermében lesz látható.

Fotó: Molnár Péter

Egerházi Attila tánctanulmányait Jeszenszky Endre irányításával kezdte a 80-as években, majd később Bécsben és Stuttgartban folytatta tanulmányait. Klasszikus balettet, különböző kortárs tánctechnikákat és -módszertant tanult több magyar és külföldi mestertől. 2008-ban koreográfusi tanulmányokat folytatott a Holland Táncszínházban, Jiří Kylián irányításával.

Az előadások részletes programja megtalálható a Kolozsvári Állami Magyar Színház honlapján. Minden előadás magyar, román és angol felirattal követhető!

A fesztivál programjában szereplő előadásokra jegyek vásárolhatók online a huntheater.biletmaster.ro oldalon, valamint a színház jegypénztárában. A légbenjáró című előadásra jegyek itt válthatók, vagy a Kolozsvári Nemzeti Színház jegypénztárában. A színház jegypénztára november 3-17. között rendhagyó módon 10.00 órától az utolsó előadás kezdéséig tart nyitva.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?