Veszprémben is bemutatkozik a MAMŰ
Marosvásárhely és Sepsiszentgyörgy után Veszprémben mutatkozik be az a vándorkiállítás, amelyet a Marosvásárhelyi Műhely (MAMŰ) nevű alkotócsoport megalakulásának 35. évfordulója alkalmából szerveztek.
Az Idő-függések című, március 15-én nyíló kiállításon mintegy hetven képzőművész alkotása látható, a tárlat anyagának egy része hagyományos festmény, grafika, más része pedig az új műfajokat képviseli, így installációkat, fotófelhasználásokat, printet, digitális munkákat. A kiállítás három helyszínen, a Dubniczay-palotában, a Csikász Galériában és a Laczkó Dezső Múzeumban látható április 14-ig.
A MAMŰ története 35 évvel ezelőtt Marosvásárhelyen kezdődött: a város akkori, alternatív kifejezésmódokat kereső művészeti közegében meghatározó jelentőségű volt a Marosvásárhelyi Műhely. A csoportosulás tagjai 1978 és 1984 között élénk szellemi és progresszív művészeti tevékenységet fejtettek ki akcióik, természeti intervencióik és a hagyományos művészeti műfajok megújítására tett kísérleteikkel.
A csoportosuláshoz köthető képzőművészek nagy számban hagyták el Romániát a 80-as évek folyamán. Az áttelepült alkotók közül többeket ott találunk az 1991-ben, Budaörsön "MA(születő) MŰ(vek) - MAMŰ" néven alakult képzőművészeti társaság alapító tagjainak sorában. A 22 évvel ezelőtti újraalapítás egyrészt a MAMŰ történetének folytatásaként is értelmezhető, ugyanakkor egy új fejezet kezdeteként is - írta közleményében a veszprémi Művészetek Háza.