Erdélyi magyar író vehette át a Békés Pál-díjat

Papp Sándor Zsigmond március 27-én vette át a díjat a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Az elismerésről a Békés Pál Civil Társaság szakmai kuratóriuma – Závada Pál kuratóriumi elnök, Merényi Ágnes szerkesztő és Reményi József Tamás író, irodalomtörténész – döntött.

A 2013 januárjában megalakult Békés Pál Civil Társaság úgy döntött, hogy az író végakaratához híven díjat alapít, azt róla nevezi el, és évenként ítéli oda. A névadó 62. születésnapján, március 27-én hatodik alkalommal osztotta ki a díjat.

A 100 000 forintos jutalmat olyan szerző kaphatja meg, aki az elmúlt időszakban különösen értékes prózai művel hívta fel magára a figyelmet.

Nem először kap erdélyi magyar szerző Békés Pál-díjat, 2013-ban Tompa Andrea, 2016-ban Potozky László részesült az elismerésben. 

Papp Sándor Zsigmond 1972-ben, Radócon született, tanult újságírást és filozófiát, és a kilencvenes évek közepétől egészen a legutóbbi időkig egyszerre jeleskedett kulturális újságíróként – például a Hétnél, az Erdélyi Naplónál és a Krónikánál majd a Népszabadságnál –, s eközben novellák, tárcák, illetve regények szerzőjeként. Novelláskötetei először a Marosvásárhelyen majd Pécsett jelentek meg. A budapesti Libri adta ki 2011-ben Semmi kis életek című regényét, amely méltó helyet vívott ki szerzőjének a kortárs prózában. Ezt követte 2014-ben A Jóisten megvakul című novelláskötete, majd eddigi írói pályafutását a pár hete megjelent Gyűlölet című regény tetőzte be.

(Címlapfotó: Zsankó László)

Kapcsolódók

Kimaradt?