Bővült a Szent György Napok kulturális kínálata

Két további előadással bővült a Szent György Napok kulturális hetének kínálata. Hétfőn, április 27-én, a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Sínház egy gyerekdarabbal jelentkezik: a Füttyös kalandjaival. Rendező Márkó Eszter. Az előadást kétszer játsszák, 10 és 12 órától, a Tamási Áron Színház nagytermében. A gyerekjegy 5 lej.

Szerdán, április 29-én, a Tánc Világnapján, a Háromszék Táncegyüttes tékozló fiú című sorsjátékot mutatja be az Új Stúdióban. Rendező-koreográfus: Ivácson László. Az előadás 19 órakor kezdődik, a belépő 20 lejbe kerül.

A Szent György Napok kulturális rendezvényeire március 9-től, a sepsiszentgyörgyi kulturális rendezvényirodában az összes előadásra lehet jegyet váltani.

FÜTTYÖS KALANDJAI

A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház gyerekelőadása

Hétfő, április 27., 10:00 és 12:00, Tamási Áron Színház - nagyterem

Nagy Olga erdélyi folklorista Fütykös és a sárkány című művét és más meséit dolgozza fel a mesejáték. A klasszikus magyar népmesemotívumokra felfűzött történetet hagyományos népi hangszerek, a vásári komédiák hangulatát idéző humoros, könnyed, de nagyon pontos játékstílus, a gyors, egyszerű, látványos helyszínváltások teszik izgalmassá. Füttyös, a szegény parasztlegény, aki ugyan rest a kétkezi munkára, de esze, szíve a helyén, világgá indul, hogy megkeresse szerencséjét. Eljut Búvalbélelt ország számos „keserves-bús” falujába, hogy helyrecsavargassa a meghibbant emberek eszét, majd Bergengócia szeszélyes királykisasszonyának udvarába vándorol: ott vár rá az igazi feladat. Nem sárkányt, hanem királylányt kell szelídítenie. Az emberi butaságon túl, még a kétfejű Ördög-Bördöggel is meg kell küzdenie… Boldogulása felé vezető útján józan paraszti esze, igazságérzete, bátorsága és hite segíti őt, s a remény hogy változtatni tud ezen a nagyon fejtetőre állított világon.

A TÉKOZLÓ FIÚ

A Háromszék táncegyüttes előadása

Szerda, április 29., 19:00, Új Stúdió

A Tánc Világnapja alkalmából a Háromszék Táncegyüttes bemutatja A tékozló fiú című sorsjátékot. Rendező-koreográfus: Ivácson László.

Mindannyian időnként megkérdőjelezzük a teljes szabadság/szabadosság modernkori vívmányait, a pénzzel megvehető pillanatnyi jólétet, ál-boldogságot. Azonban mindenkinek más és más pillanatban jön el a felisme­rés, hogy az ember legbelsőbb igénye mégis a pénzzel megfizethetetlen apai-nagyapai örökség, amely többé tehet bennünket egyszerű fogyasztónál, statisztikai adatnál, lélektelen költségvetési tételnél. Hitünk szerint ez a tiszta forrásból származó eredeti kultúra tesz minket többé, ez emelte ki az embert az állatsorból, ez tartotta a reményt a kommunizmus, a diktatúra túlkapásainak idején, és ez emelhet ki újra a fogyasztói társadalom lélektelen hajtásából. Hogy ismét hazatalálhassunk. Hiszen, Pilinszky szavaival élve, „Vala­mennyien tékozló fiúk vagyunk, azzal a különbséggel, hogy egyesek az atyai háztól eltávolodó, míg mások már a visszavezető úton járnak.”

 

banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kimaradt?