Ötszáz fiatal vett részt az idei ODFIE színjátszó találkozón

A SzínHáromság nevet viselte az idei, július 31-augusztus 4. között tartott 18. ODFIE Színjátszó találkozó, amelynek ez alkalommal a Maros megyei település, Szentháromság adott otthont. Az Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet (ODFIE) által szervezett eseménysorozaton közel ötszázan vettek részt.

Az érdeklődők szabédi, marosvásárhelyi, kolozsvári, homoródszentpáli, vargyasi, szentábrahámi, szentgericei, bölöni, felsőrákosi, homoródszentpéteri, alsófelsőszentmihályi és székelykeresztúri színjátszó csoportok előadásait nézhették végig.  

A rendezvény csütörtök délben érkezéssel, beiratkozással, elszállásolással kezdődött, délután pedig ünnepélyes zenés-zászlós felvonulással köszöntötték egymást és a falubelieket a Szentháromságra érkezett fiatalok. Az üdvözlő beszédek után a színjátszó csapatok bemutatkoztak, majd este színpadra lépett a Daltutajok együttes. Pénteken és szombaton az előadásokat szakemberek által vezetett műhelymunkák egészítették ki. Péntek este a székelyudvarhelyi Üvegfigurák diákszínjásztó csoport NEMzedék című előadását láthatták a fiatalok, majd a napot a SzínHáromság Tour Night csapatvetélkedő zárta. A szombat esti jó hangulatot a székelyudvarhelyi Face Today zenekar koncertje biztosította.

„Szentháromság szeretettel fogadta a sok tehetséges magyar fiatalt, akik, az előítéletek ellenére, vakációjukat értéket teremtve, színjátszással töltik. A marosvásárhelyi csoport komoly és ugyanakkor szórakoztató előadással lépett színre, a fiatalok egyéniségét egy régmúltat idéző darabba sikeresen építették be. Büszkék lehetünk mindannyiukra, köszönet mindazoknak, akik vezetik és támogatják őket” – mondta a maszol.ro-nak Nemes Tibor édesanyja.

Vasárnap a gálaműsor keretében a díjkiosztás következett. Az első helyezést a székelykeresztúri BEMUGRI színjátszócsoport nyerte el, akik a közönségdíjat is hazavihatték, második lett a kolozsvári egylet szenior csapata, a dobogó harmadik fokára pedig a marosvásárhelyi csapat került.

A zsűri különdíját Szentábrahám vitte haza. Emellett a zsűri kilenc alakítási díjat, két kontraszt-díjat és egy egyéni különdíjat is kiosztott. Az alakítási díjakban Csécs Sándor (Szabéd), Farkas Anna (Kolozsvár), Kondert Mátyás (Marosvásárhely), Mátyus Zsolt (Marosvásárhely), Nagy Norbert (Marosvásárhely), Nagy Zselyke Tünde (Szentábrahám), Román Eszter (Kolozsvár), Sántha Orsolya (Kolozsvár) és Szabó Gergő (Kolozsvár) részesültek. A két kontraszt-díjat Pál Roland (Felsőrákos) és Réz Edina (Felsőrákos) érdemelték ki, a legjobb mesélőnek pedig Ilkei Klementina Imelda (Vargyas) bizonyult.

A díjkiosztás után a rendezvény a Vecker együttes koncertjével és zárómulatsággal ért véget.

A rendezvény fő támogatói: a Magyar Unitárius Egyház, a Bethlen Gábor Alap, a Nemzeti Együttműködési Alap, a Gondviselés Segélyszervezet, az Erdély Mentőcsoport, a Magyar Ifjúsági Tanács, az Ifjúsági Caritas Egyesület, a Communitas Alapítvány és a SzilDeck Kft.

 

Kimaradt?