Kiosztották Los Angelesben az Emmy-díjakat
A Totál szívás lett a legjobb drámai sorozat, a Modern család alkotói pedig sorozatban negyedszer vehették át a legjobb vígjátéksorozatnak járó elismerést a vasárnap esti Los Angeles-i gáláján.
"Ezt nem gondoltam volna" - mondta Vince Gilligan, a Totál szívás szülőatyja, amikor átvette a díjat sorozatáért, amelynek főhőse, egy középiskolai kémiatanár kábítószergyártásra adja a fejét, amikor rákot állapítanak meg nála. A sorozat szinte az utolsó pillanatban kapta meg az elismerést, hiszen öt szezon után közeleg a záró epizódja.
A kémiatanárt alakító Bryan Cranstonnak azonban nem sikerült negyedik Emmyjét is megnyernie alakításáért.
A drámai sorozatok kategóriájában a legjobb színész Jeff Daniels (Híradósok) lett, akit meglepett az elismerés. "Nem számítottam rá, általában nem nyerek semmit. Legutóbb A tintahal és a bálnáért díjazott legjobb ötvenen felüli színészként az amerikai nyugdíjasok szövetsége. Minden tiszteletem az övék, de ez azért jobb" - jegyezte meg.
A színésznők közül a díjat tavaly is elnyerő Claire Danes (Homeland) kapta meg az elismerést, aki így négy év alatt a harmadik Emmyjét gyűjtötte be, és elhalászta a díjat Kerry Washington (Botrány) elől, aki, ha nyer, az első afroamerikai győztese lett volna a kategóriának.
A House of Cards (Kártyavár) című politikai thrillernek, az első interneten sugárzott szériának, amelyet a legjobb drámai sorozatok kategóriájában Emmy-díjra jelöltek, meg kellett elégednie David Fincher rendezői elismerésével.
A nagy presztízsű televíziós díj gálaestjén a legjobb minisorozat/tévéfilm kategóriában a Túl a csillogáson című Liberace-életrajz nyert, amelynek rendezője, Steven Soderbergh és egyik főszereplője, Michael Douglas is Emmy-díjjal térhetett haza. A zongoristát alakító filmsztár a legjobb színész kategóriában legyőzte a film másik főszereplőjét, Matt Damont is. "A felét te érdemled" - mondta Douglas a mozivásznon fiatal szeretőjét alakító Damonnek.
A legjobb vígjátéksorozat - negyedik éve - a Modern család lett, amely három pár és gyermekeik kaotikus életét mutatja be. Színészeinek azonban ezúttal nem sikerült nyerniük.
A vígjátéksorozatoknál a legjobb színésznek járó díjat Jim Parsons (Agymenők) kapta, aki már harmadik Emmyjét vihette haza, a színésznők közül pedig - a tavalyi év után idén ismét - Julia Louis-Dreyfus, Az alelnök címszereplője vehette át az elismerést.
A gála egyébként meglepetéssel indult: az első díjazott, a vígjáték kategória legjobb női mellékszereplőjének járó elismerést átvevő Merritt Wever (Jackie nővér) rendkívül röviden köszönte meg a díjat. "Nagyon köszönöm. Nagyon köszönöm. Mennem kell, viszlát" - fogalmazott "beszédében", amelyet a gála házigazdája, Neil Patrick Harris minden idők legjobb beszédeként jellemzett. A színfalak mögött aztán a színésznő magyarázatként elárulta, hogy majdnem elsírta magát.
Don Roy King rendezői díjával rekordot döntött a Saturday Night Live című műsor: immár 40 Emmy-díjával a legtöbbet díjazott sorozat lett az elismerés történetében, maga mögé utasítva a korábbi rekordert, A dumagép című sorozatot.
A tévécsatornák versenyét idén is az HBO nyerte: produkciói hét Emmyt kaptak. A második helyen a Showtime futott be négy díjjal, az ABC és az NBC 3-3, az AMC és a Comedy Central 2-2 elismerést kapott.
A gálán több idén elhunyt színészről megemlékeztek: megidézték Jonathan Winters komikust, a 31 évesen kábítószer-túladagolásban meghalt Glee-sztárt, Cory Monteith-t és James Gandolfinit, a Maffiózók Tony Sopranóját is.
Magyar siker is született az úgynevezett kreatív Emmy-díjak díjkiosztóján. A Borgiák című televíziós sorozatban való közreműködéséért a legjobb jelmezért járó kreatív Emmy-díjat kapta meg Homonnay Gábor jelmezkivitelező a Los Angelesben múlt vasárnap este tartott gálán.
A széria a késő középkori Itália történelmének egyik leghírhedtebb fejezetét dolgozza fel: a XV. század végén megválasztott VI. Sándor pápáról, valamint családjáról és a hatalomért folytatott harcról szól. Főszereplője Jeremy Irons, aki VI. Sándor pápát alakítja.