Zoológiai szenzáció: kihaltnak hitt állatfaj bukkant fel

Utoljára 60 évvel ezelőtt láttak élő példányt a tojásrakó emlősből, írja a hvg.hu a Guardian alapján.

Az indonéziai Küklopsz-hegységben találtak rá a hosszúcsőrű hangyászsünök nemébe tartozó Attenborough-hangyászsünre, amelyet a világhírű brit természetfilmesről neveztek el hat évtizeddel ezelőtt. A fajt egyetlen egyed alapján azonosították, amelyet még 1961-ben fedeztek fel Új-Guinea szigetén, azóta – egészen mostanáig – egyetlen példányt sem láttak kutatók ebből a valószínűleg éjszaka aktív, kloákás, tüskés állatból.Fotó: Wikipedia

Valószínűsítették, hogy mivel élőhelyén erőteljes erdőirtás zajlik, a populációk nagyon megritkultak, a kihalás közelébe sodródott, esetleg ki is halt a faj.

A Guardian azt írja, hogy nyáron az Oxford kutatói egy négyhetes expedíciójuk utolsó napján pillantották meg a rejtőzködő állatot egy, az erdőben kihelyezett kameracsapda felvételén.

A biológus James Kempton úgy emlékszik vissza, hogy az összesen 80 darab kamera memóriakártyái közül is a legutolsó adattárolón szúrta ki az állatról készült képeket. „Nagyon euforikus érzés volt, és egyben egy megkönnyebbülés is azok után, hogy egészen az utolsó napig olyan sok időt töltöttünk eredménytelenül a terepen" – fogalmazott.

banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?