Brüsszel megfenyegette Muskot, Trump kemény lépéssel válaszolhat
Charlie Kirk, az egyik legismertebb amerikai konzervatív politikai kommentátor szerint Donald Trump adminisztrációja a szólásszabadság tiszteletben tartásához kellene kösse az Európának nyújtott katonai és gazdasági támogatást. A megválasztott elnök jobbkezének tartott Elon Musk a bejegyzésre csak annyit válaszolt: igen.
„Az Európai Unió bürokrata tisztviselői jogi lépésekkel fenyegetik Elon Muskot és az X platformot, mert Musk azt tervezi, hogy csütörtökön interjút készít a német konzervatív politikussal, Alice Weidellel (az ellenzéki Alternatíva Németországért párt társelnöke - a szerk.). A tét világos. Nyolcvan éve az amerikaiakat arra kényszerítik, hogy dollármilliárdokat költsenek Európa demokráciájának védelmére. Európa most is teljes mértékben Amerikától függ biztonságát illetően. Az Ukrajnában elköltött több száz milliárd dollár is mind az európaiak védelmét szolgálta. Ha ez így van, akkor Európának valóban szabadnak kell lennie – valódi szólásszabadsággal és valódi választásokkal. A Trump-adminisztrációnak világossá kell tennie: Amerika jövőbeni katonai, gazdasági és diplomáciai támogatása Európa számára attól függ, hogy érvényesül-e a szólásszabadság joga. Ha Európa kínai típusú kontroll alá akarja vonni a véleménynyilvánítást, akkor fizethetnek érte ők maguk, a mi visszavonjuk a védelmünket” – írta Charlie Kirk az X-en.
Tavaly az Európai Bizottság jogsértési eljárást indított az X ellen, mivel feltevései szerint a platform nem tartotta be a tartalommoderálásra és -átláthatóságra vonatkozó európai szabályokat.
Elon Musk erre egy egyszerű „igen” válasszal reagált, jelezve, hogy egyetért Kirk véleményével. Charlie Kirk egy ismert amerikai politikai kommentátor, Trump támogatója, a Turning Point USA nevű szervezet alapítója, amely konzervatív értékeket népszerűsít az oktatás területén. Kirk Donald Trump Jr., a megválasztott elnök fiának társaságában látogatott el Grönlandra. A vizit különösen érdekes azután, hogy Donald Trump kijelentette: az Egyesült Államok megvásárolhatja a Dániához tartozó, autonómiával rendelkező szigetet.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök közölte: Grönland nem eladó. A dán miniszterelnök kedden – egy időben azzal, hogy a megválasztott elnök fia, Donald Trump Jr. Grönlandon látogatott – azt nyilatkozta, Múte Egede grönlandi miniszterelnök „nagyon-nagyon világosan kijelentette, hogy a grönlandiak körében nagy a támogatottsága annak, hogy Grönland nem eladó és a jövőben sem lesz az”. A Mandiner által idézett dán kormányfő hozzátette: a dán kormány álláspontja változatlan, „Grönland a grönlandiaké”, és Grönland saját maga választja meg a jövőjét.
A videón Donald Trump nyilatkozatai láthatók Grönlandról és a Panama-csatornáról
CSAK SAJÁT