Amszterdamban több százan tiltakoztak a LMBTQ-személyeket érő erőszak ellen

A hollandiai Amszterdamban több százan vettek részt egy, az LMBTQ-személyeket érő erőszak elleni tüntetésen – írta csütörtökön az NLTimes hírportál.

A tüntetést az váltotta ki, hogy szombaton egy Uber-sofőr állítólag bántalmazott egy nőt, akit párjával az Amsterdam Pride rendezvényről fuvarozott haza. A megtámadott nő egyik barátja úgy nyilatkozta a sajtónak, hogy a sértett agyrázkódást, arc- és idegrendszeri sérüléseket szenvedett. A rendőrség megerősítette, hogy az incidens megtörtént, de a vizsgálat lefolytatása előtt nem tekinti LMBTQ-ellenes erőszaknak – írta a hírportál.

A tüntetésen a sérült nő is felszólalt. Többek között elmondta, hogy megtámadása több kérdést váltott ki a holland parlamentben. Reményét fejezte ki, hogy az esete pozitív változást hozhat a LMBTQ-közösség számára, továbbá arra kérte a nyilvánosságot, hogy osszák meg tapasztalataikat az Uber szolgáltatással kapcsolatban a közösségi médiában.

A kép a kolozsvári Pride felvonuláson készült | Fotó: Lőrincz Anna

Az amszterdami rendőrség úgy nyilatkozott, hogy a történet másik felét is meg kell vizsgálni. A Uber-sofőr, akit a nő bántalmazással vádol, azt vallotta, hogy a sértett és párja leköpték az autóját. Hozzátette, hogy még az Uber segélyhívó számát is tárcsázta, mert nem érezte megát biztonságban. A sértett tagadja, hogy leköpték az autót, továbbá az Uber vállalat ellen is tesz jogi lépéseket, mert a cég állítólag őt hibáztatta az incidensért.

Az Uber vizsgálja az esetet, és közölte, hogy támogatja a rendőrséget a nyomozásban. A sofőrt felfüggesztették, nincs hozzáférése az alkalmazáshoz. Az Uber szóvivője úgy nyilatkozott: „ez komoly ügy. Mindenkinek biztonságosan kell eljutnia oda, ahová szeretne, ezért elengedhetetlen, hogy minden érintett megszólaljon, és hogy a járókelők, akik többet láthattak vagy hallhattak, jelentkezzenek”.

A személyszállító vállalat 2019 júliusában külön panaszkategóriával egészítette ki telefonos alkalmazását a diszkrimináció bejelentésére. A „diszkrimináció gomb” azután jelent meg, hogy egy Uber-sofőr megtagadta egy drag queen fuvarozását. A cég július elején több LMBTQ-szervezettel együttműködve oktatóvideókat is gyártott a sofőrök számára az elfogadásról és a biztonságról – írta a hírportál.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?