Nadalnak nagyon megy Londonban

A spanyol Rafael Nadal két szettben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Andy Murrayt a férfi teniszezők hétmillió dollár összdíjazású, londoni ATP-világbajnokságának szerdai második fordulós mérkőzésén, így nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Az esti mérkőzésen a svájci Stan Wawrinka is két játszmában győzte le a spanyol David Ferrert. A hétfői első körös mérkőzéseken Nadal Wawrinkát, míg Murray Ferrert múlta felül két szettben.

A páros mérkőzéseken a hatodik kiemelt francia páros, Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut rövidítésben, egy óra 33 perc alatt 5-7, 6-3, 10-8-ra verte – és ezzel megszerezte első csoportgyőzelmét – a hetedik kiemelt Marcin Matkowski és Nenad Zimonjic párost. A második páros meccsen a második kiemelt holland-román duó, Jean-Julien Rojer és Horia Tecau két szettben 6-4, 7-6(3)-ra nyert a harmadik kiemelt Ivan Dodig and Marcelo Melo páros ellen.

Eredmény, Ilie Nastase-csoport, 2. forduló:

Rafael Nadal (spanyol, 5.)-Andy Murray (brit, 2.) 6:4, 6:1

Stan Wawrinka (svájci, 4.)-David Ferrer (spanyol, 7.) 7:5, 6:2

Az állás: 1. Nadal 2 győzelem/0 vereség (4-0), 2. Murray és Wawrinka 1/1 (2-2), 4. Ferrer 0/2 (0-4)

Páros:

Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (6.)-Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic (7.) 5-7, 6-3, 10-8

Jean-Julien Rojer/ Horia Tecau két (2.)-Ivan Dodig/Marcelo Melo (3.) 6-4, 7-6(3)